Sprawa awansu nadal otwarta. Remis Legii w pierwszym meczu

2019-08-22, 21:30

Steven Davis i Cafu walczą o piłkę . Foto: PAP/Piotr Nowak

Legia Warszawa po solidnym meczu zremisowałą bezbramkowo z Rangers FC w pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy. Legioniści stworzyli sobie lepsze sytuacje do zdobycia bramki, jednak nie potrafili pokonać Allana McGregora.

Obrońca warszawskiej drużyny Igor Lewczuk żałuje, że nie udało się strzelić przynajmniej jednego gola. (IAR)
+
  • Rewanż zostanie rozegrany 29 sierpnia
  • Stawką dwumeczu jest awans do fazy grupowej Ligi Europy

Gospodarze pierwsze okazje mieli już w pierwszym kwadransie gry, jednak najpierw strzał Luquinhasa obronił McGregor, a potem Kulenović nie potrafił złożyć sie do strzału w polu karnym. Kolejną dobrą okazję miał Cafu, uderzył jednak w bramkarza. Na plus legionistom trzeba zapisać to, że rywale nie stworzyli sobie dogodnych okazji.

Po zmianie stron Legia ponownie zaatakowała, stwarzając zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry i uderzeniach głową Igora Lewczuka. Oba zespoły miały stuprocentowe szansę chwilę po upłynięciu godziny gry, jednak najpierw brawurowo został zablokowany Kulenović, a następnie uderzenie Morelosa obronił Majecki.

Gdy w 74. minucie sytuację zmarnował Vesović, fani zgromadzeni przy Łazienkowskiej liczyli, że to dopiero początek ataków. Tak się jednak nie stało, podopieczni Vukovicia nie stworzyli sobie kolejnych szans, na boisku nie pojawił się także wyczekiwany przez fanów Carlitos.

Bezbramkowy remis pozostawia otwartą kwestię awansu, choć należy pamiętać, że za tydzień to gracze Gerrarda ruszą do bardziej zdecydowanych ataków.

Legia Warszawa - Rangers FC 0:0.

Żółte kartki: Legia - Andre Martins, Artur Jędrzejczyk, Paweł Stolarski, Marko Vesović. Rangers FC - Jon Flanagan, Alfredo Morelos.

Sędzia: Benoit Bastien (Francja). Widzów: ok. 30 tys.

Legia: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Marko Vesović (83. Dominik Nagy), Cafu (71. Domagoj Antolić), Andre Martins, Walerian Gwilia, Luquinhas - Sandro Kulenović.

Rangers FC: Allan McGregor - James Tavernier, Connor Goldson, Nikola Katić, Jon Flanagan - Scott Arfield (87. Glen Kamara), Ryan Jack, Steven Davis, Joe Ayodele-Aribo, Sheyi Ojo - Alfredo Morelos (87. Jermain Defoe).

****

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90+3 min. - Koniec meczu, Legia - Rangers 0:0. Legioniści znów bez straty gola, choć nie jest to wymarzony wynik przed rewanżem.

90 min. - Sędzia dolicza dwie minuty. Po ostrym wejściu Jędrzejczyka nie podnosi się z murawy Ojo.

87 min. - Podwójną zmianę przeprowadza Gerrard. Arfield i Morelos zastapieni przez Kamarę i Defoe.

84 min. - Schodzi zmęczony Vesović, zastępuje go Dominik Nagy.

81 min. - Skąd my to znamy, z narożnika Gwilia, strzela Lewczuk, tym razem zablokowany.

78 min. - Morelos strzela z dystansu, prosto w ręce Majeckiego.

74 min. - Świetna okazja Legii! Stolarski do Vesovicia, ten oddaje strzał w kierunku dalszego słupka, ale świetnie radzi sobie McGregor. Legia coraz bliżej zdobycia gola.

73 min. - Kulenović podał prostopadle do Luquinhasa, skrzydłowy z ostrego kąta uderza obok bramki.

72 min. - Żółta kartka dla Morelosa.

71 min. - Pierwsza zmiana w Legii, Domagoj Antolić wchodzi za Cafu.

69 min. - Rozgrzewa się Carlitos. Czy Hiszpan dostanie szansę?

68 min. - Indywidualna akcja Aribo, zakończona bardzo lekkim strzałem. Spokojna interwencja Majeckiego.

67 min. - Katić uderzył głową po zagraniu z rzutu rożnego, nad bramką.

65 min. - Vesović dostaje żółtą kartkę.

63 min. - Brawo Majecki! Polak poradził sobie w sytuacji sam na sam z Morelosem. Mecz nabiera rumieńców!

62 min. - Świetny rajd Luquinhasa, Kulenović w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę.

61 min. - Znów Gwilia dośrodkowuje, znów uderza Lewczuk, znów niecelnie.

60 min. - Flanagan brzydko fauluje Stolarskiego, żółta kartka dla Anglika.

58 min. - Legia szybko wykonuje rzut wolny, jednak Vesović dał się złapać na spalonym.

53 min. - W dobrej sytuacji znalazł się Morelos, sędzia zasygnalizował jednak pozycję spaloną.

50 min. - Stolarski nieprzepisowo powstrzymuje Ojo, żółta kartka dla bocznego obrońcy.

49 min. - Kolejna szansa dla Legii, tym razem groźnie po dograniu z rzutu rożnego uderzył głową Lewczuk. Piłka przeleciała jednak nad bramką.

47 min. - Dośrodkowanie Luquinhasa i złe uderzenie Gwilii, legioniści mają czego żałować.

46 min. - Piłkarze wznowili grę.

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę, 0:0. Legia miała swoje sytuacje, zabrakło wykończenia.

44 min. - Stan gry z lekkim wskazaniem na gości.

39 min. - Sprytne przepuszczenie piłki przez Morelosa i faul Jędrzejczyka. Żółta kartka dla reprezentanta Polski.

36 min. - Żaden z zespołów nie jest w stanie zagrozić rywalowi.

30 min. - Cafu uderzył mocno z pola karnego, na posterunku McGregor.

27 min. - Groźną wrzutkę Aribo wybija Lewczuk.

26 min. - Kilka minut walki w środku pola. Żółtą kartkę dostał Martins.

19 min. - Brzydki faul Rochy, może podziękować sędziemu za to, że nie został ukarany kartką.

17 min. - Startuje do piłki Ojo i świetnie powstrzymuje go asekurujący Lewczuk.

15 min. - Rangers FC rusza z kontratakiem, jednak kluczowe podanie Morelosa zostało zablokowane. Po wrzutce z rożnego szansę miał Aribo, jednak dopuścił się faulu.

12 min. - Legia cierpliwie przesuwa się w linii defensywnej i nie pozwala na zagrożenie swojej bramki.

9 min. - Świetna akcja Luquinhasa, zakończona strzałem prawą nogą, chwilę później w polu karnym dostaje piłkę Kulenović. Wciąż bez bramek, ale Legia pokazuje, że gra o pełną pulę.

8 min. - Dobra akcja Rangersów, zakończona niecelnym strzałem głową.

6 min. - Pierwsze groźne dośrodkowanie Legii, Rangersi wybijają na rzut rożny.

5 min. - Niezły początek Legii, goście ratują się faulami.

2 min. - Oba zespoły zaczęły dość agresywnie, chcąc zaznaczyć swoją przewagę.

20.00 - Zaczynamy!

19.50 - Jakie są największe atuty zespołu Gerrarda?

19.45 - Kwadrans do rozpoczęcia meczu.

19.40 - Zespół z Glasgow ma bardzo bogatą historię.

19.35 - Steven Gerrard również postawił na sprawdzone ustawienie. Kluczowa informacja - zgodnie z przewidywaniami jako środkowy napastnik wyjdzie Morelos, Defoe na ławce.

19.30 - Dobry wieczór. Do meczu zostało pół godziny. Aleksandar Vuković nie zaskoczył składem.