Ekstraklasa: Jagiellonia nowym liderem rozgrywek. Pewna wygrana w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 22:27
Jagiellonia Białystok bez większych problemów wygrała 2:0 z Koroną Kielce. Podopieczni Ireneusza Mamrota wskoczyli na pozycję lidera Ekstraklasy.
Audio
  • Ekstraklasowy debiut w Koronie zaliczyli Argentyńczyk Andres Lioi i Mateusz Spychała. Drugi z piłkarzy stwierdził, że nie może być z niego zadowolony. (IAR)
  • Zadowolenia ze zdobycia kolejnych trzech punktów nie krył trener białostockiego zespołu Ireneusz Mamrot. (IAR)
Jesus Imaz zdobywa drugiego gola dla Jagiellonii w meczu z Koroną Kielce
Jesus Imaz zdobywa drugiego gola dla Jagiellonii w meczu z Koroną KielceFoto: PAP/Piotr Polak

Od pierwszych minut spotkania lepsze wrażenie sprawiała Korona Kielce. Gospodarze, którzy zaliczają słaby start nowego sezonu Ekstraklasy, wyraźnie chcieli zepchnąć faworyzowanego rywala do defensywy, starali się wysoko atakować przeciwników i zmuszać ich do popełniania błędów.

Widać było, że podopieczni Gino Lettieriego walczyli o każdą piłkę, ale Jagiellonia potrafiła stworzyć zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 17. minucie piękną akcją popisał się Kostal, ale jego dośrodkowanie nie znalazło drogi na głowę 18-letniego Bartosza Bidy.

Niestety, w pierwszej połowie tego spotkania składnych akcji i bramkowych szans było jak na lekarstwo. Emocji temu przeciętnemu widowisku dodał Ivan Runje, który w 43. minucie dobrze odnalazł się przy rzucie rożnym i strzałem głową skierował piłkę do bramki Korony Kielce. Jagiellonia schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W 57. minucie duży błąd popełnił Paweł Sokół. Bramkarz Korony zbyt lekko podał do kolegi, piłkę przejęli zawodnicy Jagiellonii i chwilę później było już 2:0 dla gości. Imaz dobrze przyjął piłkę w polu karnym i z bliska wbił piłkę do siatki.

Korona Kielce próbowała nawiązać walkę i wrócić do gry, jednak nie miała pomysłu na to, jak zagrozić bramce rywali. Jej akcje były chaotyczne i nie sprawiały większego problemu defensywie "Jagi".

Komplet punktów dla piłkarzy Ireneusza Mamrota oznacza, że zespół z Podlasia został nowym liderem Ekstraklasy. Korona znalazła się zaś w strefie spadkowej, zajmując przedostatnie miejsce.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Ivan Runje (43-głową), 0:2 Jesus Imaz (58).

Żółta kartka - Korona Kielce: Milan Radin, Andres Lioi.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 261.

Korona Kielce: Paweł Sokół - Mateusz Spychała, Adnan Kovacević, Ivan Marquez, Michael Gardawski - Oktawian Skrzecz (46. Milan Radin), Ognjen Gnjatić (56. Andres Lioi), Jakub Żubrowski, Marcin Cebula, Matej Pucko - Erik Pacinda (46. Michal Papadopulos).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Guilherme Sitya - Jesus Imaz, Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Juan Camara (60. Marko Poletanović), Martin Kostal (75. Patryk Klimala) - Bartosz Bida (89. Ognjen Mudrinski).

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

ps, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Rozpoczęły się pierwsze prace związane z rozbudową stadionu przy al. Unii w Łodzi, gdzie swoje mecze w ekstraklasie rozgrywają piłkarze ŁKS. Do istniejącej już trybuny w ciągu trzech lat zostaną dobudowane trzy pozostałe. Obiekt będzie mógł pomieścić 18 tys. widzów.

Arka Gdynia opuściła ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Podopieczni Jacka Zielińskiego pokonali na własnym boisku Górnika Zabrze 1:0, zaliczając pierwsze zwycięstwo w siedmiu dotychczasowych meczach.