MŚ koszykarzy: tak motywuje Mike Taylor. Trener poprowadził Polskę do historycznego boju

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:10
- Gwarantuję wam, że po tym meczu oni będą wiedzieć, kim jest Mateusz Ponitka, A.J. Slaughter, Damian Kulig... Będą wiedzieć, kim jest każdy z was - przemawiał przed meczem z Chinami Mike Taylor. Film z polskiej szatni i słowa trenera, które w nim padają podbija internet.
Mike Taylor  podczas meczu z Chinami
Mike Taylor podczas meczu z Chinami Foto: EPA/ROMAN PILIPEY
  • Mecz z Chinami przejdzie do historii polskiej koszykówki. Biało-czerwoni wygrali z Chinami 79:76 po dramatycznym spotkaniu, które zakończyło się emocjonująca dogrywką
  • Bohaterem spotkania został Mateusz Ponitka
  • Ponitka, który przebywał na parkiecie 39 minut, najdłużej z obydwu zespołów, zdobył 25 pkt, miał dziewięć zbiórek, trzy asysty, przechwyt i cztery bloki

>>> MŚ koszykarzy: Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej. Świetna passa biało-czerwonych trwa

Kluczowy dla wygranej biało-czerwonych był jego przechwyt na kilka sekund przed końcem czwartej kwarty, gdy w bardzo korzystnej dla rywali sytuacji (prowadzenie 72:71 i piłka z boku), przeciął lot podawanej piłki, zaatakował kosz i – faulowany – jednym celnym rzutem wolnym na 4,2 s przed końcem doprowadził do wyrównania i w efekcie dogrywki.

Juz po meczu w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak trener Polaków motywował swoich podopiecznych przed starciem z gospodarzami turnieju.

- Jesteśmy jedną drużyną. I robimy to wszystko dla całego kraju. 1,4 miliarda ludzi... I ja gwarantuję Wam, że oni po tym meczu będą wiedzieć, kim jest Mateusz Ponitka, kim jest A.J Slaughter, kim jest Damian Kulig - motywował Polaków Taylor.

Genialna przemowa trenera zmotywowała koszykarzy. Walczyli jak lwy o każdy centymetr parkietu, nie przejmowali się rosłymi rywalami i blisko dwudziestoma tysiącami chińskich kibiców na trybunach oraz milionami (miliardem?) przed telewizorami.

Po spotkaniu wszyscy polscy zawodnicy podkreślali, że wyszli na parkiet niezwykle zmotywowani, a ta wygrana dodała im wiary we własne możliwości.

W kolejnym meczu Polacy pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej - 63:80 - i z kompletem trzech zwycięstw zakończyli fazę grupową mundialu.

MŚ KOSZYKARZY 2019 - SERWIS SPECJALNY

Reprezentacja Polski w koszykarskim mundialu występuje dopiero drugi raz, po 52 latach przerwy. Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował specjalny serwis.

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

"Chiny nam ten mecz oddały". Gortat wywołał kontrowersje. "Nie możesz nam normalnie pogratulować?"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 09:20
"Cieszę się z wygranej, ale Chiny nam ten mecz oddały" - napisał na Twitterze były reprezentant Marcin Gortat po meczu biało-czerwonych na mistrzostwach świata koszykarzy. Na wpis odpowiedział bohater spotkania Mateusz Ponitka.

A.J. Slaughter był jednym z liderów reprezentacji Polski koszykarzy w zwycięskim meczu z Chinami (79:76). - Najlepiej gram, gdy publiczność jest przeciwko mnie. To mnie mobilizuje – podkreślił.