Grand Prix Rosji: Leclerc najszybszy w trzecim treningu, Kubica ostatni
Robert Kubica (Williams) zajął ostatnie miejsce na trzecim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Rosji, 16. rundzie mistrzostw świata Formuły 1. Najszybszy na torze w Soczi był reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari).
2019-09-28, 13:20
- Leclerc uzyskał czas 1.32,733 i wyprzedził o 0,316 partnera z zespołu Ferrari Niemca Sebastiana Vettela oraz kierowców Mercedesa: o 0,396 Brytyjczyka Lewisa Hamiltona i 0,621 Fina Valtteriego Bottasa
- Kubica stracił do zwycięzcy ostatniej sesji treningowej 4,209
Polak plasował się na ostatniej, 20. pozycji także na dwóch piątkowych treningach. Tego dnia poinformowano także, że w związku ze zmianą elementów jednostki napędowej Kubica zostanie cofnięty na ostatnie miejsce na starcie niezależnie od tego, jak wypadnie w kwalifikacjach.
W klasyfikacji generalnej MŚ prowadzi Hamilton z dorobkiem 296 punktów. Drugi jest Bottas - 231, a kolejne lokaty zajmują Leclerc i Holender Max Verstappen (Red Bull) - po 200.
Sobotnie kwalifikacje na torze w Soczi rozpoczną się o godz. 14. Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na 13.10 polskiego czasu.
kp
REKLAMA
REKLAMA