El. Euro 2020. Brzęczek trafił ze zmianami. Frankowski i Milik dają awans na mistrzostwa

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 06:09
Niedzielny wieczór jest dla polskiego futbolu wielkim świętem. Reprezentacja Polski wygrała z Macedonią Północną 2:0 (0:0) i po raz czwarty z rzędu zagra w piłkarskich mistrzostwach Europy. Bohaterami meczu zostali rezerwowi - Przemysław Frankowski i Arkadiusz Milik.
Audio
  • Ze Stadionu Narodowego w Warszawie mecz z Macedonią podsumowują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski (PR!)
  • Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powiedział po meczu (IAR)
  • Brzęczek podkreślił rolę zawodników wchodzących z ławki rezerwowych (IAR)
Polska kadra po awansie
Polska kadra po awansie Foto: PAP/Leszek Szymański
  • W drugim niedzielnym meczu grupowym, Słowenia przegrała u siebie z Austrią
  • Awans do mistrzostw Europy zapewniły sobie też Belgia, Włochy i Rosja

Polacy od początku meczu starali się zdominować Macedończyków. Najpierw groźnie zza pola karnego strzelił Krychowiak, a w 18. minucie znakomitą okazję miał Piotr Zieliński, jednak jego uderzenie lewą nogą trafiło w poprzeczkę. Goście często ratowali się faulami, lecz stałe fragmenty gry nie przyniosły bramki. Zdobycie kluczowych goli w drugiej połowie zdawało się być kwestią czasu.

Po wznowieniu gry Polacy zaatakowali wyżej i agresywniej, jednak brakowało zimnej krwi pod bramką rywali, zwłaszcza u Kamila Grosickiego. Gdy zaczynało się robić nerwowo, do akcji wkroczyli rezerwowi. Najpierw Przemysław Frankowski w pierwszym kontakcie z piłką znakomicie ruszył za akcją i zaasekurował Roberta Lewandowskiego, uderzając między nogami bramkarza. W 80. minucie wygraną przypieczętował Arkadiusz Milik, który pokazał kibicom swoje popisowe zagranie - precyzyjny strzał lewą nogą zza pola karnego.

Dla reprezentacji Polski będą to czwarte finały mistrzostw Europy z rzędu. Choć po drodze było wiele, często słusznej krytyki, fakty są następujące - jako czwarta reprezentacja zakwalifikowaliśmy się na Euro 2020, tracąc jedynie dwie bramki.

Polska – Macedonia Północna 2:0 (0:0).

Bramki: Przemysław Frankowski (74), Arkadiusz Milik (80).

Żółte kartki: Polska – Jan Bednarek, Sebastian Szymański, Arkadiusz Reca; Macedonia - Goran Pandev, Boban Nikolov, Ilija Nestorovski, Egzijan Alioski, Kire Ristevski, Stefan Spirovski.

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania). Widzów 52 894.

Polska: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca – Sebastian Szymański (68. Arkadiusz Milik), Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński (90+1. Krzysztof Piątek), Kamil Grosicki (73. Przemysław Frankowski) – Robert Lewandowski.

Macedonia Północna: Stole Dimitrievski – Stefan Ristovski (81. Marjan Radeski), Visar Musliu, Kire Ristevski – Egzon Bejtulai, Boban Nikolov (88. Giorgi Stoilov), Stefan Spirovski, Egzijan Alioski - Goran Pandev, Elif Elmas, Ilija Nestorovski (73. Aleksandar Trajkovski).

Reykjavik: Islandia - Andora (20.45)
Paryż-St. Denis: Francja - Turcja (20.45)
Turku: Finlandia - Armenia (18.00)
Ateny: Grecja - Bośnia i Hercegowina (20.45)

22:47

22.45 - Była krótka celebracja i szampan, ale największe wyzwanie czeka nas w przyszłym roku. Dziękujemy za śledzenie z nami tego historycznego meczu.

22:41

22.41 - Bez błysku i wyraźnej dominacji, ale skutecznie. Polacy wygrywają bez straty gola, jednak to dopiero początek pracy, która czeka całą naszą kadrę.

22:39

22.40 - POLSKA AWANSOWAŁA NA EURO 2020! BYŁO CIĘŻKO, ALE BRZĘCZEK MIAŁ DWA ASY W RĘKAWIE - PRZEMYSŁAWA FRANKOWSKIEGO I ARKADIUSZA MILIKA!

22:38

90 + 3 - Lewandowski do Piątka, ale napastnik Milanu uderzył niecelnie.

22:37

90 + 1 minuta - Schodzi Piotr Zieliński, za niego Krzysztof Piątek. Przed chwilą swoją okazję po kiksie bramkarza miał Grzegorz Krychowiak.

22:36

90 minuta - Przed nami trzy doliczone minuty.

22:33

87 minuta - Lewandowski uderzył z dystansu, nad bramką.

22:30

84 minuta - Trzymamy to, Panowie, trzymamy! Bez głupich kartek i kontuzji, ten awans jest na wyciągnięcie ręki!

22:27

80 MINUTA - CIĘŻKO POWIEDZIEĆ KTÓRY JOKER JEST LEPSZY. JOAQUIN PHOENIX? HEATH LEDGER? JACK NICHOLSON? CHYBA JEDNAK AREK MILIK I PRZEMEK FRANKOWSKI!

22:26

80 MINUTA - JUŻ PO WSZYSTKIM, JUŻ PO WSZYSTKIM! FRANKOWSKI I MILIK, CO ZA DUET REZERWOWYCH! FANTASTYCZNE UDERZENIE NAPASTNIKA NAPOLI ZE SKRAJU POLA KARNEGO!

22:24

78 minuta - Zamieszanie w polu karnym, faulowany macedoński bramkarz, który potem zaczepił Krychowiaka.

22:22

76 minuta - Tylko spokojnie, mamy już wynik, musimy go utrzymać.

22:21

74 minuta - Podanie Krychowiaka opanował Lewandowski, a następnie zza pleców piłkarza Bayernu wybiegł ON, FRANEK, FRANEK, ŁOWCA BRAMEK! JAK TOMASZ FRANKOWSKI W ELIMINACJACH NA MUNDIAL W NIEMCZECH!

22:20

74 MINUTA - CO SIĘ DZIEJE! PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI KILKA SEKUND PO WEJŚCIU NA BOISKO STRZELA BRAMKĘ NA WAGĘ AWANSU DO MISTRZOSTW EUROPY!

22:19

74 MINUTA - WEJŚCIE SMOKA!

22:19

73 minuta - Niecelny strzał głową Milika i druga zmiana. Przemysław Frankowski zmienia Grosickiego.

22:15

70 minuta - Groźna kontra Polaków, psuje to wszystko złym podaniem Grosicki.

22:14

68 minuta - Pierwsza zmiana w polskim zespole. Arkadiusz Milik zmienia Sebastiana Szymańskiego. Były pomocnik Legii zagrał dobre spotkanie.

22:13

68 minuta - Sytuacyjna piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła pod nogi Lewandowskiego, jednak gracz Bayernu nie zrobił z niej użytku.

22:12

67 minuta - Żółty kartonik zobaczył też Macedończyk Alioski.

22:11

66 minuta - Arkadiusz Reca ukarany żółtą kartką.

22:10

65 minuta - Błysnął Elmas, który wyprowadził w pole naszą obronę i podał do Nestorovskiego. Napastnik nie wykorzystał okazji, będąc na spalonym.

22:08

63 minuta - Szymański znów zagrał z rzutu wolnego w pole karne, Krychowiak sfaulował w walce o piłkę.

22:06

61 minuta - Kolejne dośrodkowanie Kamila Grosickiego, zupełnie bezskuteczne.

22:03

58 minuta - Fajerwerki na Narodowym. Nestorovski uderzył przewrotką, ale teraz zwija się z bólu.

22:02

57 minuta - Niecelny strzał z dystansu Krychowiaka.

21:59

54 minuta - Polacy grają wysokim pressingiem, starając się wymusić błąd rywala.

21:57

52 minuta - Grosicki zagrał w pole karne, Krychowiak próbował uderzyć z trudnej pozycji. Wciąż bez goli.

21:55

50 minuta - Lewandowski w mur, chwilę później dobija Szymański i trafia w słupek.

21:54

49 minuta - Polacy atakują, rywale ratują się faulem. Robert Lewandowski wykona rzut wolny z ok. 20 metrów.

21:51

21.51 - Gramy!

21:50

21.50 - Oba zespoły wracają na boisko.

21:36

45 + 4 minuta - Przerwa, bez goli. Jest nadzieja, bo na boisku widać, że biało-czerwoni są lepsi czysto piłkarsko. Czy to wystarczy do zwycięstwa i awansu? Miejmy nadzieję, że tak.

21:33

45 + 2 minuta - W polu karnym znalazł się Bereszyński, następnie podał w kierunku Grosickiego. "Grosik" był jednak agresywnie atakowany i skiksował.

21:32

45 + 1 minuta - Sędzia dolicza cztery minuty.

21:31

45 minuta - Ostatnie minuty można podsumować cytatem z filmu "Rejs": nuda, nic się nie dzieje.

21:26

40 minuty - Dobre minuty Macedończyków, mieli rzut wolny z bocznego sektora boiska, teraz wykonają rzut rożny.

21:23

37 minuta - Polacy zamknęli gości w ich polu karnym, ale wrzutka Grosickiego ląduje w rękach bramkarza.

21:22

36 minuta - Spóźnił się z wejściem Jan Bednarek i otrzymał żółtą kartkę. Sędzia Lahoz chce pokazać, kto rządzi na placu gry.

21:21

35 minuta - Celne uderzenie z rzutu wolnego Kamila Grosickiego, jednak zbyt słabe, aby zaskoczyć golkipera rywali.

21:20

33 minuta - Nestorovski fauluje Lewandowskiego i otrzymuje żółtą kartkę. Bardzo niebezpieczne zagranie, nasz kapitan wciąż leży na boisku.

21:17

31 minuta - Wrzuca Szymański, jednak radzą sobie obrońcy rywali.

21:16

30 minuta - Zieliński faulowany, mamy rzut wolny.

21:15

29 minuta - Kończy się pierwsze pół godziny spotkania. Polacy są lepsi piłkarsko, jednak po mocnym początku tempo meczu nieco wyhamowało.

21:12

26 minuta - Reca nie zrozumiał się z Zielińskim.

21:09

22 minuta - Sebastian Szymański uderzył minimalnie niecelnie.

21:07

21 minuta - Agresywny przechwyt Bereszyńskiego, następnie sfaulowany został Lewandowski. Mamy rzut wolny w dogodnej pozycji do strzału.

21:06

20 minuta - Niechlujne podanie Krychowiaka, chwila wytchnienia dla Macedończyków.

21:05

17 minuta - Dymy, dymy! Najpierw wszedł w pole karne Szymański, po jego zablokowanym uderzeniu Piotr Zieliński uderzył w poprzeczkę.

21:01

15 minuta - Kolejna groźna akcja Polaków. Uderzenie wolejem Lewandowskiego minimalnie niecelne.

21:00

13 minuta - Doświadczony Pandev fauluje Szymańskiego. Żółta kartka dla macedońskiej "dziesiątki.

20:57

11 minuta - Kontuzja Dimitrievskiego, bramkarz potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

20:56

10 minuta - Było blisko! Strzał Grzegorza Krychowiaka ze skraju pola karnego obronił bramkarz gości.

20:55

9 minuta - ofensywna akcja Jacka Góralskiego, zakończona dośrodkowaniem. Piłka w rękach Dimitrievskiego.

20:52

6 minuta - Macedonia stara się dojść do głosu, na spalonym Nesterovski.

20:49

3 minuta - Polacy od początku starają się konstruować ataki grą po ziemi.

20:46

20.45 - Ruszyliśmy!

20:43

20.43 - Po stadionie niesie się już Mazurek Dąbrowskiego. Polacy, zagrajcie pięknie i skutecznie!

20:39

20.40 - Czy Piotr Zieliński poprowadzi dziś naszą kadrę do zwycięstwa?

20:22

20.20 - Rosja wygrała 5:0 z Cyprem i jako trzeci zespół z Europy zapewniła sobie awans.

20:18

20.15 - Do meczu zostało pół godziny. Oby Wojciech Szczęsny miał dziś mało pracy.

20:14

20.12 - Jerzy Brzęczek zdecydował się na trzy zmiany w porównaniu z meczem z Łotwą. W pierwszym składzie zagra Bartosz Bereszyński za Tomasza Kędziorę, Arkadiusz Reca wchodzi za Macieja Rybusa, a Jacek Góralski zastąpił Mateusza Klicha.

20:10

20.10 - Dobry wieczór! Zapraszamy na wieczór z reprezentacją Polski. Już za nieco ponad pół godziny na Stadionie Narodowym rozpocznie się mecz Polska - Macedonia Północna. Zapraszamy na wielkie sportowe emocje i trzymanie kciuków za biało-czerwonych!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

W niedzielny wieczór reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii podejmie na własnym terenie Macedonią Północną. W meczu o awans na mistrzostwa Europy statystyki wcześniejszych spotkań przemawiają za biało-czerwonymi.

Niedzielny mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Macedonią Północną w eliminacjach mistrzostw Europy w Warszawie, zostanie rozegrany przy otwartym dachu - poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej. Początek spotkania na PGE Narodowym o godz. 20.45.