Liga Mistrzów. Robert Lewandowski nie jest samolubem. Bayern gromi, "Lewy" zbiera skalp po skalpie

2020-02-26, 08:00

Gol i dwie asysty Roberta Lewandowskiego w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Bayern Monachium pokonał w Londynie 3:0 Chelsea, wprowadziły w zachwyt ekspertów, którzy wystawili Polakowi najwyższe noty.

Zdaniem byłego reprezentanta Polski Pawła Golańskiego, awans Bayernu do ćwierćfinału jest już niemal przesądzony (IAR)
+
  • Robert Lewandowski trafił do siatki w 76. minucie. Polak wykorzystał znakomite podanie rozpędzonego Kanadyjczyka Alphonso Daviesa i trafił z bliska do pustej bramki
  • To było jego jedenaste trafienie w obecnym sezonie Champions League, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji strzelców, wyprzedzając o jedno 19-letniego Erlinga Haalanda
  • Jednocześnie to dziewiąty gol Lewandowskiego w LM na wyjeździe (nikt nie strzelił więcej, dziewięć trafień ma też Cristiano Ronaldo. Portugalczyk tak skuteczny był w sezonie 2013/14)
  • W klasyfikacji wszech czasów LM polski napastnik ma 64 bramki, dzięki czemu zrównał się z zajmującym czwarte miejsce Francuzem Karimem Benzemą. Liderem zestawienia jest Cristiano Ronaldo - 128 goli

Lewandowski swoim golem ustalił wynik meczu w Londynie. Wcześniej dwie bramki dla Bawarczyków strzelił Serge Gnabry - w 51. i 54. minucie, obie po asystach Polaka. Podobać się mogła zwłaszcza pierwsza z nich, gdy Lewandowski wbiegł z lewej strony na pole karne i podał sprytnie do Gnabry'ego, który mimo opieki ze strony rywala skierował piłkę do siatki.

Polski napastnik w końcówce ponownie zapisał się w relacji z tego meczu. Po faulu na nim w 83. minucie czerwoną kartkę zobaczył Hiszpan Marcos Alonso.

Postawa Lewandowskiego została pochwalona przez niemieckie media. Polak zebrał prawie od większości najwyższe noty.

"Seria bez gola w fazie pucharowej mocno go irytowała, ale pokazał, że nie jest samolubem. Dwa razy mógł sam zakończyć akcje golem, ale podzielił się piłką z Gnabrym. Otrzymał jednak nagrodę i mógł cieszyć się z bramki na 3:0" – podsumował "Bild".

W drugim wtorkowym meczu Napoli u siebie zremisowało 1:1 z Barceloną. Asystę zaliczył pomocnik gospodarzy Piotr Zieliński.

Kolejne spotkania tej fazy odbędą się 26 lutego, a rewanże w czterech terminach w marcu (10-11, 17-18). Finał - 30 maja w Stambule.

Wyniki i program pierwszych spotkań 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów (wszystkie mecze o godz. 21):