Ekstraklasa: Pogoń zdeklasowana w Zabrzu. Koncertowy mecz Górnika

2020-02-29, 19:30

Igor Angulo tonie w objęciach kolegów z Górnika Zabrze. Foto: PAP/Hanna Bardo

Górnik Zabrze w świetnym stylu ograł 3:1 Pogoń Szczecin w 24. kolejce Ekstraklasy. "Portowcy" zgubili punkty w trzecim kolejnym spotkaniu.

Niepocieszony po tej porażce jest Marcin Listkowski z drużyny gości (IAR)
+

Pogoń przed tym spotkaniem mogła spodziewać się, że nie czeka jej spacerek, ale na pewno nie spodziewała się tak koszmarnego spotkania. Choć Górnikowi zdarzały się w tym sezonie słabsze mecze przed własną publicznością, to w roli gospodarzy przegrał zaledwie raz w dotychczasowych 11 spotkaniach. I od początku spotkania potwierdzał, że nie zamierza traktować przyjezdnych z przesadną gościnnością.

Po zaledwie 33 minutach Górnik prowadził 2:0 po golach Jirki i Angulo, a obie bramkowe akcje miały miejsce po przechwytach w środku pola i dokładnych podaniach. Goli mogło być więcej, ale kibice gospodarzy mogli być zadowoleni z tego, jak prezentuje się ich drużyna.

Jeśli Kosta Runjaić liczył na to, że w drugiej połowie jego podopieczni rzucą się do odrabiania strat, mógł czuć się rozczarowany.

Trzeci gol, który padł w 62. minucie, był gwoździem do trumny "Portowców". Dwójkowa akcja Angulo i Jimeneza zakończyła się celnym strzałem w długi róg, którego Stipica nie mógł obronić.

Był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym Pogoń Szczecin straciła trzy gole. Minęła nieco ponad godzina gry, w piątkowym meczu Bundesligi Hertha była w stanie odrobić tak wysoką stratę. Ale w Zabrzu to Górnik stwarzał kolejne okazje, a Angulo mógł jeszcze bardziej upokorzyć defensywę przyjezdnych.

Pogoń przebudziła się w 76. minucie, kiedy to do siatki po rzucie rożnym trafił Cibicki. Było to jednak wszystko, co tego dnia miała do zaoferowania drużyna z Pomorza.

To trzecie z rzędu spotkanie, w którym Pogoń traci punkty i wydaje się, że musi porzucić myśli o tym, że jest w stanie walczyć o mistrzostwo kraju.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Erik Jirka (20), 2:0 Igor Angulo (33), 3:0 Jesus Jimenez (62), 3:1 Paweł Cibicki (76-głową).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Roman Prochazka, Alasana Manneh, Kamil Zapolnik. Pogoń Szczecin: Soufian Benyamina.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 10 087.

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Dariusz Pawłowski, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Erik Jirka, Roman Prochazka, Łukasz Wolsztyński (56. Kamil Zapolnik), Alasana Manneh (83. Piotr Krawczyk), Jesus Jimenez - Igor Angulo (78. Mateusz Matras).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Tomas Podstawski (46. Paweł Cibicki), Sebastian Kowalczyk, Marcin Listkowski, Zvonimir Kozulj (68. Santeri Hostikka), Srdjan Spiridonovic - Soufian Benyamina (63. Michalis Manias).