Polska - Czechy. Efektowny powrót siatkarek, rywalki postawiły się w dodatkowym secie

2020-06-30, 22:41

Siatkarki reprezentacji Polski Magdalena Stysiak (L), Weronika Centka (C-tył) i Zuzanna Górecka (P) oraz Gabriela Orvosova (C-przód) z drużyny Czech podczas pierwszego w tym sezonie meczu towarzyskiego w Wałbrzychu. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Polskie siatkarki pewnie pokonały Czeszki 3:1 w pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym w Wałbrzychu. Drugie spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 20.30. Jeszcze przed starciem trenerzy obu zespołów umówili się, że w przypadku gdy jedna z drużyn wygra 3:0, to odbędzie się czwarty set. W dodatkowej partii górą były podopieczne Giannisa Athanasopoulosa.

• Środowy sparing również odbędzie się bez udziału publiczności
  • Rywalkami są Czeszki, które przygotowują się do eliminacji mistrzostw Europy
  • Biało-czerwone w ostatnich tygodniach przebywały na zgrupowaniu w Szczyrku
  • W tym sezonie reprezentacyjnym nie zostanie rozegrana żadna impreza międzynarodowa, czy nawet turniej towarzyski

PlusLiga: VERVA kontynuuję współpracę z mistrzem świata. Piotr Nowakowski zostaje w Warszawie

Po raz ostatni kadra siatkarek grała 11 stycznia 2020 roku w holenderskim Apeldoorn (Polska - Turcja 2:3) w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Teraz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 rozgrywki powoli wracają do życia, mimo że w tym roku nie odbędzie się żadna międzynarodowa impreza czy jakikolwiek turniej towarzyski.

Biało-czerwone bez większych problemów uporały się z rywalkami, które przygotowują się do eliminacji mistrzostw Europy. Podopieczne trenera Nawrockiego pierwszego seta wygrały 25:14.

W drugiej partii drużyna greckiego szkoleniowca Giannisa Athanasopoulosa postawiła się biało-czerwonym, ale i ta część meczu rozstrzygnęła się na korzyść Polek (25:19). W tym secie z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Zuzanna Górecka, która również przypieczętowała wygraną w pierwszej odsłonie.

Trzeci set również zakończył się wynikiem 25:19 na korzyść biało-czerwonych.

Zgodnie z obietnicą trenerów obu ekip w Centrum Aktywnego Wypoczynku i Centrum Przygotowań Sportowców "Aqua Zdrój" rozegrano czwartego seta. Tym razem gra była dość wyrównana i ostatecznie dodatkowa partia zakończyła się wygraną Czeszek 26:24.

Mecz na hali w Wałbrzychu odbył się bez udziału kibiców, jednak Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) zadbał o to, żeby trybuny nie były puste. Na krzesełkach pojawiły się tekturowe postacie ubrane w barwy narodowe, z wizerunkiem kibiców.

Prawdziwi kibice mogli obserwować zmagania na ekranie... kina samochodowego.

POLSKA - CZECHY 3:1 (25:14, 25:19, 25:19, 24:26 - dodatkowy set)

Polska: Nowicka, Centka, Ziółkowska, Łukasik, Stysiak, Górecka, Stenzel (L) - Świrad, Fedusio

Czechy: Kossanyiova, Trnkova, Orvoszova, Valkova, Purchartova, Mlejnkova, Dostalova (L) - Szimanova, Hodanova, Bajusz