Serie A: rekordowa "50" Cristiano Ronaldo, Juventus o krok od mistrzostwa

2020-07-21, 10:00

Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał w Turynie z Lazio Rzym 2:1 umacniając się w fotelu lidera Serie A. "Stara Dama", która broni tytułu, ma już osiem punktów przewagi nad drugim Interem Mediolan.

Po słabszej pierwszej połowie, gospodarze z rozmachem rozpoczęli drugą, a w roli głównej wystąpił Cristiano Ronaldo, który w odstępie trzech minut dwa razy trafił do siatki - najpierw z rzutu karnego, a potem po szybkim kontrataku, wyprowadzonym przez Paulo Dybalę, kierując piłkę do pustej bramki.

Miliard USD na koncie Cristiano Ronaldo. CR7 przekroczył magiczną granicę

W 83. minucie kontaktowego gola, również z rzutu karnego, strzelił Ciro Immobile. Szczęsny wyczuł jego intencje, rzucił się w prawy róg, ale piłka była uderzona zbyt mocno, by mógł jej sięgnąć. Na więcej gości nie było już stać.

Immobile i Ronaldo są najlepszymi strzelcami sezonu - obaj mają na koncie po 30 bramek. Portugalczyk jest pierwszym w historii piłkarzem, który zdobył co najmniej 50 bramek w ekstraklasach Anglii (Manchester United), Hiszpanii (Real Madryt) i Włoch (Juventus).

Juventus wyprzedza o osiem punktów Inter, który w niedzielę zremisował na wyjeździe z Romą 2:2, oraz o dziewięć Atalantę Bergamo, która w sobotę również podzieliła się punktami z Veroną (1:1). Lazio pozostało na czwartej pozycji, a jego strata do Juventusu wzrosła do 11 punktów.