X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jest deklaracja prezesa Korony. Krzysztof Zając zapowiada dymisję

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 14:39
Krzysztof Zając, prezes Korony Kielce, która spadła w tym sezonie z Ekstraklasy, na spotkaniu z kieleckimi radnymi zapowiedział ustąpienie ze stanowiska. Przyszłość klubu wisi na włosku, nie wiadomo czy drużyna przystąpi do pierwszoligowych rozgrywek.
Piłkarze Korony Kielce
Piłkarze Korony Kielce Foto: Shutterstock.com/Dziurek

Podczas poniedziałkowego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy występującej w tym sezonie w piłkarskiej Ekstraklasie Korony Kielce po raz kolejny nie doszło do dokapitalizowania spółki. Na spotkanie do stolicy regionu świętokrzyskiego nie przyjechał nikt z rodziny Hundsdorferów, większościowych właścicieli klubu.

Dokapitalizowanie jest niezbędne, aby pokryć zadłużenie spółki. Korona może nie dostać licencji na grę w 1. lidze. Kolejnym etapem może być postawienie spółki w stan likwidacji.

Prezes Korony pojechał do Niemiec, gdzie w Bremie spotkał się z rodziną Hundsdorferów.

- Położyli mi na stole grubą książkę tekstów prasowych. Wyzywani od oszustów i złodziei. Nie zasłużyli na to, bo włożyli w ten klub dużo pieniędzy. Zainteresowała się tym niemiecka policja. Jeśli niektórzy bohaterowie uważają, że tak pomogą Koronie, to nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Wtedy zrozumiałem, dlaczego oni tak postępują - powiedział Zając podczas spotkania z kieleckimi radnymi.

Prezes Korony dodał, że niemieccy większościowi właściciele Korony chcą wyjść z klubu. Na ręce prezydenta Kielc wysłali ofertę (miasto ma prawo pierwokupu - przyp. red.), w której ponoć informują pod jakimi warunkami chcą zbyć swoje udziały.

- Nie znam jej treści. Poszła wczoraj mailem. Jeśli jej warunki zostaną zaakceptowane, to do podwyższenia kapitału może dojść choćby jutro i wycofują się z klubu - poinformował Zając.

Otrzymanie maila potwierdził prezydent Kielc.

- Maila otrzymaliśmy po godzinie 18. Musimy ważyć słowa. Chcemy unikać słów: propozycja, oferta. Pismo oddaliśmy do tłumaczenia. Nie możemy o wszystkim mówić publicznie, bo jesteśmy zobowiązani do zachowania tajemnicy handlowej. Wszystko musimy poddać wnikliwej analizie prawnej - powiedział Bogdan Wenta.

Czytaj także:

Podczas spotkania w kieleckim Ratuszu prezes Korony zapowiedział ustąpienie ze stanowiska.

- Jako prezes zarządu w stu procentach biorę odpowiedzialność za wynik sportowy. W tym momencie zależy mi tylko na tym, aby doprowadzić klub do szczęśliwego zakończenia. Nie chcę wracać do tego, co było. Niezależnie od tego, czy otrzymamy licencję na grę w 1. lidze, czy nie, złożę dymisję. Chcę ten proces licencyjny Korony doprowadzić do końca - podkreślił Zając.

Podczas spotkania prezydent Kielc podkreślił, że należy zrobić wszystko, aby Korona otrzymała licencje na grę w pierwszej lidze.

- Po spotkaniu ze Zbigniewem Bońkiem, o które sam poprosiłem, wiem już, co gwarantuje Ekstraklasa, a co 1. liga. Naszym zadaniem jest teraz zbudowanie prognozy finansowej. To nas obowiązuje do 5 sierpnia. To jedyny warunek. Spełniamy wszystkie pozostałe, dotyczące m. in. aspektów infrastrukturalnych - podkreślił Wenta.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znamy terminy meczów barażowych o Ekstraklasę

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 14:03
W piątek PZPN poinformował o tym, kiedy zostaną rozegrane spotkania barażowe drużyn 1. ligi, które będą walczyć o awans do Ekstraklasy. Na zapleczu elity w sobotę rozegra się walka o ostatnie miejsce, które będzie dawać nadzieję na awans.
rozwiń zwiń