more_horiz
Wiadomości

Kłopoty po zgrupowaniu w Cetniewie. Kolejne dwa przypadki koronawirusa wśród lekkoatletów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 21:25
Poinformowano o dwóch kolejnych przypadkach koronawirusa SARS-CoV-2 wśród lekkoatletek, które przebywały na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Zgodnie z doniesieniami mediów, chodzi o zawodniczkę startującą na 100 metrów oraz członkinię kadry biegaczek na 400 metrów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com
  • W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u zawodniczki, która na co dzień startuje na dystansie 100 metrów
  • Zgrupowanie lekkoatletów w Cetniewie dobiegło końca w sobotę, 1 sierpnia
  • Po powrocie do domów z Cetniewa grupa blisko 50 zawodników i trenerów musiała zgłosić się do lokalnego sanepidu w celu przeprowadzenia testów przesiewowych. Zdrowi będą mogli dalej uczestniczyć w treningach i zawodach, a pozostałych czeka kwarantanna

- Mamy trzy potwierdzone przypadki wśród zawodników, którzy byli na zgrupowaniu we Władysławowie. Cały czas realizujemy procedury związane z testowaniem zawodników, którzy mieli kontakt z osobami, u których potwierdzono zakażenie. Realizujemy to poprzez stacje sanitarno-epidemiologiczne, zgodnie z obowiązującymi teraz w kraju regulacjami - powiedział Krzywański.

PAP Marek Plawgo 1200.jpg
Marek Plawgo: sportowcy odczują brak igrzysk [NASZ WYWIAD]

O pierwszym przypadku wiadomo już od soboty, teraz doszły dwa kolejne. Krzywański dodał, że zawodnicy czują się dobrze. "W tej chwili nie ma żadnego zagrożenia zdrowia u tych osób" - uspokajał.

We Władysławowie przebywa grupa ok. 50 lekkoatletów, w tym m.in. kadra biegaczek na 400 m z mistrzynią Europy Justyną Święty-Ersetic, oszczepniczka Maria Andrejczyk oraz sprinterki.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także