Ekstraklasa: Zagłębie remisuje z Cracovią. "Miedziowi" pożegnali gwiazdę

2020-09-20, 17:04

Piłkarz KGHM Zagłębie Lubin Lubomir Guldan i Rivaldinho z Cracovii podczas meczu Ekstraklasy. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 z Cracovią w pierwszym niedzielnym meczu 5. kolejki Ekstraklasy. Był to ostatni mecz Damjana Bohara w barwach "Miedziowych".

Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie rozczarowała - jedni i drudzy grali dość zachowawczo, rzadko kiedy będąc w stanie skonstruować składną akcję zakończoną strzałem.

To właśnie uderzeń na bramkę brakowało najbardziej, w całych czterdziestu pięciu minutach celnym uderzeń było zaledwie cztery, z których żadne nie stanowiło zagrożenia dla bramkarzy.

Po stronie gospodarzy wyróżniał się Żivec, który dobrze rozpoczął sezon i tym razem także starał się być pod grą, nie tracił piłek i popisywał się nieszablonowymi podaniami. Nie imponował zaś Damjan Bohar, dla którego był to pożegnalny mecz w barwach "Miedziowych".

"Pasy" dobrze spisywały się zwłaszcza w defensywie, skutecznie rozbijając akcje gospodarzy i odcinając od podań grającego jako napastnik Sirka.

Więcej zaczęło się dziać na boisku na początku drugiej części meczu. Alvarez dostał piłkę w polu karnym, świetnie utrzymał się na nogach i przedarł się pod linię końcową, po czym dograł prosto na głowę Rivaldinho, który ładnym szczupakiem wbił piłkę do siatki.

Stracona bramka podziałała motywująco na Zagłębie, na gola próbował odpowiedzieć Bohar, ale minimalnie przestrzelił sprzed szesnastki. Chwilę później starał się kolejny raz, ale z niemal identycznym rezultatem. Cracovia cofnęła się do obrony, szansę miał także Sirk, jednak dobrze spisał się stojący w bramce Niemczycki.

Gol dla gospodarzy wydawał się kwestią czasu. Padł w 68. minucie, kiedy Filip Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Lorenco Simicia. Zagłębie ruszyło do ataków, chcąc sięgnąć po komplet punktów.

Bliski szczęścia był Starzyński, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale nieznacznie się pomylił. Kilka minut przed końcem dobrze w polu karnym znalazł się Dimun, który mógł dać Cracovii zaskakujące zwycięstwo. Niestety dla kibiców "Pasów, Słowak nie zdołał wykończyć dośrodkowania.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, który zwłaszcza dla gospodarzy może być rozczarowującym wynikiem.

W innym niedzielnym meczu o godzinie 17.30 rozpoczną się derby Poznania - Lech zagra z Wartą.

Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami. Niedzielny remis oznacza, że właśnie zdołała wyjść nad kreskę. Zagłębie z siedmioma "oczkami" zajmuje piątą pozycję w lidze.

Trener Cracovii Michał Probierz powiedział po meczu (IAR) 0:44
+

Słowacki szkoleniowiec Zagłębia Martin Ševela tak podsumował występ swojej drużyny (IAR) 0:16