Bundesliga: Bayern zatrzymany w Hoffenheim. Lewandowski nie uratował wyniku, koniec serii Bawarczyków

2020-09-27, 17:25

Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA/Laszlo Balogh / POOL

Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim (4:1) w meczu 2. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Robert Lewandowski, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, zmieniając Joshuę Zirkzee (56'). Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2018 roku.

• Tytułu broni Bayern Monachium
  • W pierwszej kolejce mistrz Niemiec rozbił u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0
  • Bawarczycy w miniony czwartek sięgnęli po Superpuchar Europy wygrywając z Sevillą

Bundesliga: Augsburg Gikiewicza pokonał Borussię Dortmund. Piszczek poza kadrą

Ostatni raz Lewandowski rozpoczął mecz w Bundeslidze na ławce rezerwowych 25 września 2018 roku przeciwko Augsburgowi.

Od pierwszej minuty w wyjściowym składzie Bayernu nie pojawił się Robert Lewandowski. Decyzją Hansiego Flicka Polak odpoczywał po meczu Superpucharu Europy, w którym monachijczycy wygrali z Sevillą. Napastnika mistrza Niemiec w Hoffenheim zastąpił Joshua Zirkzee.

To goście od pierwszych minut częściej przebywali przy piłce, ale na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce z 16. minuty autorstwa Bicakcicia, który po stałym fragmencie gry głową skierował piłkę do siatki Neuera.

Zaledwie kilka minut później kibice Bayernu przecierali oczy ze zdumienia. Po świetnej akcji gospodarzy Dabbur ładną podcinką ponownie pokonał Neuera, podwyższając wynik w Sinsheim.

Pierwsza połowa toczyła się na wysokim poziomie, a piłkarze Hoffenheim nie zamierzali poprzestać na dwóch bramkach. W jednej z akcji refleksem po strzale Kramaricia popisał się Neuer.

Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony ładnie zza pola karnego przymierzył Kimmich, zdobywając kontaktową bramkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie piłkarze Hoffenheim mogli szybko rozstrzygnąć losy spotkania. Dwie stuprocentowe okazje miał Dabbur, ale przestrzelił. W odpowiedzi próbowali Bawarczycy, jednak Sane zbyt lekko uderzył na bramkę Baumanna.

Bundesliga: Lewandowski i Bayern wyczerpani. "Pięć dni w beczkach z lodem byłoby przyjemne"

Chwilę później kolejną okazję miał Bayern. Z bliskiej odległości uderzał Zirkzee, ale futbolówkę na poprzeczkę skierował golkiper Hoffenheim. Zaraz po tej akcji młodego piłkarza mistrza Niemiec zmienił Lewandowski.

W 73. minucie świetną interwencją popisał się Neuer, który obronił uderzenie Skova z dystansu. Jednak kilka sekund później Niemiec nie powstrzymał Kramaricia przed zdobyciem trzeciej bramki dla Hoffenheim.

Pod koniec meczu Kramarić mógł dołożyć kolejnego gola, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obronę Bayernu.

W doliczonym czasie gry w przy interwencji Neuer faulował Bebou. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał Kramarić podwyższając na 4:1.

Wcześniej piłkarze Bayernu Monachium rozegrali 32 oficjalne mecze bez porażki.

Kolejne spotkanie Bawarczycy rozegrają w środę 30 września w Superpucharze Niemiec z Borussią Dortmund (godz. 20.30).

2. kolejka Bundesligi:

TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Monachium 4:1 (2:1)

Bramki: E. Bicakcić - 16, M. Dabbur - 24, J. Kimmich - 35, A. Kramarić - 76, 90+1 (rzut karny)

Sędzia: Benjamin Brand

Hoffenheim: Baumann (c) – S. Posch, Vogt, Bicakcić (Skov) – Akpoguma, Geiger (Bebou), Samassékou, Kaderabek – Baumgartner (Gaćinović), Kramarić, Dabbur (Grillitsch)

Bayern: Neuer (c) – Pavard (Goretzka), Boateng, Alaba, A. Davies – Kimmich, Tolisso (Musiala) – Gnabry, Mueller, Sane (Coman) – Zirkzee (Lewandowski)