more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: kolejne zakażenia w Treflu. Wlazły z pozytywnym wynikiem

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 20:48
Pięć kolejnych osób, dwóch siatkarzy Mariusz Wlazły i Moritz Reichert, dwóch pracowników biura i członek sztabu szkoleniowego występującego w PlusLidze Trefla Gdańsk miało pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Wcześniej zainfekowany został trener Michał Winiarski.
PlusLiga, Trefl Gdańsk
PlusLiga, Trefl GdańskFoto: Shutterstock.com/Dziurek

U Winiarskiego zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono w środę. 37-letni szkoleniowiec źle poczuł się w niedzielę – miał bardzo silny ból głowy i dreszcze, był także mocno osłabiony. We wtorek wieczorem stracił również węch oraz smak i tego dnia wykonano mu test na obecność koronawirusa.

Po jego dodatnim wyniku badaniom zostali poddani trzej zawodnicy i dwaj członkowie sztabu szkoleniowego, którzy, podobnie jak pierwszy szkoleniowiec, nie zostali zainfekowani w okresie przygotowawczym. Testy przeprowadzono także pięciu osobom z administracji, które mają najbliższy kontakt z drużyną.

SARS-CoV-2 potwierdzono u Mariusza Wlazłego i Niemca Moritza Reicherta, jednego członka sztabu oraz dwóch pracowników biura. Jedna osoba z administracji czeka jeszcze na wynik badań.

Cztery z pięciu osób, które otrzymały dodatnie wyniki testów miały dreszcze, bóle głowy, mięśni i stawów, były też ogólnie osłabione. Te dolegliwości występowały przez dwa-trzy dni, obecnie wszyscy czują się dobrze. Jedna osoba przechodzi natomiast zakażenie w sposób bezobjawowy.

Wszyscy przebywają w izolacji domowej, która jeśli nie pojawią się inne objawy, zostanie zakończona po 10 dniach od otrzymania wyniku testu.

Pomimo absencji Wlazłego i Reicherta środowy mecz z PGE Skrą Bełchatów w Gdańsku odbędzie się zgodnie z planem (wcześniej wiadomo było, że spotkanie rozegrane zostanie bez kibiców). Gospodarzy poprowadzi asystent Winiarskiego Roberto Rotari.

Czytaj także:

Pierwszy przypadek koronawirusa wykryto w Treflu 24 lipca, a drugi dwa dni później. W sumie w drużynie potwierdzono go wówczas u 16 osób – 13 zawodników (12 z pierwszego zespołu i jednego młodego gracza, który trenował z seniorami) oraz trzech członków sztabu szkoleniowego.

ps

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem