Najpierw Niezgoda, potem Buksa. Polacy błysnęli w MLS

2020-10-15, 11:47

Adam Buksa. Foto: Printscreen z Twitter

Adam Buksa zdobył gola i zanotował asystę w wygranym meczu New England Revolution z Montreal Impact 3:2 w Major League Soccer. Polski piłkarz wpisał się na listę strzelców w 52. minucie.

Do przerwy zespół Revolution wygrywał 2:1 (Buksa asystował przy pierwszej bramce), a Polak podwyższył prowadzenie na 3:1. To jego czwarte trafienie w tym sezonie. W dodatkowym czasie gry (90+2) rezultat ustalił Ballou Tabla.

Drużyna New England Revolution zajmuje piąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej - 28 punktów w 18 spotkaniach. Liderem jest Toronto FC - 38 pkt.

Kilka dni wcześniej z dobrej strony pokazał się Jarosław Niezgoda, który zdobył 2 gole, a jego klub Portland Timbers pokonał u siebie San Jose Earthquakes 3:0 (0:0). To piąte z rzędu zwycięstwo klubu Polaka. Niezgoda zdobył oba gole w odstępie 6 minut i w dużym stopniu rozstrzygnął losy meczu. Wynik spotkania w 86. minucie ustalił Felipe Mora, który wszedł na boisko w miejsce Polaka .

Portland Timbers zajmują 2. miejsce w tabeli Zachodu. Mają tyle samo punktów, co lider Seattle Sounders - 30.