Włochy - Polska. Góralski czarnym charakterem? Polak wśród "niebezpiecznych przestępców" jak Hannibal Lecter

2020-11-16, 12:56

Jacek Góralski (P). Foto: PAP/EPA/ELISABETTA BARACCHI

Jacek Góralski w przegranym meczu z Włochami (0:2) przebywał na boisku zaledwie 31. minut, po tym jak otrzymał dwie żółte kartki za zbyt agresywną grę. Postawa "Górala" przykuła uwagę trio włoskich youtuberów z kanału Gli Autogol, którzy porównali polskiego piłkarza do filmowych czarnych charakterów.

• Gospodarze objęli prowadzenie w 27. minucie - po faulu Grzegorza Krychowiaka sędzia zarządził rzut karny, który wykorzystał Jorginho
  • W 84. minucie wynik podwyższył Domenico Berardi
  • Biało-czerwoni kończyli spotkanie w osłabieniu, bo w 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Jacek Góralski
  • Kolejny mecz w Lidze Narodów Polacy zagrają z Holandią w środę 18 listopada (Chorzów, godz. 20.45)

Liga Narodów: Włochy - Polska. Fatalny występ w Reggio Emilia, biało-czerwoni sprowadzeni na ziemię [OCENY]

Góralski pojawił się na boisku w Reggio Emilia dopiero w drugiej połowie, gdy zmienił Jakuba Modera. Już w 62. minucie Polak ostro zaatakował wślizgiem Andreę Belottiego, za co otrzymał żółtą kartkę, choć zdaniem ekspertów już wtedy zawodnik Kajratu Ałmaty powinien wylecieć z boiska.

Kilka minut później Góralski ponownie sfaulował Belottiego i tym razem arbiter Clement Turpin nie miał wątpliwości, pokazując Polakowi drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę. Biało-czerwoni od 77. minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę.

Postawa Jacka Góralskiego nie umknęła uwadze włoskich youtuberów Gli Autogol. Ich profil na Instagramie obserwuje ponad trzy miliony użytkowników. Zaprezentowali oni grafikę, w której reprezentant Polski został zestawiony z Hannibalem Lecterem (kadr z filmu "Milczenie owiec", w głównej roli Anthony Hopkins) i Jokerem (z "Mrocznego rycerza", w postać antagonisty wcielił się Heath Ledger).

- Trzech najbardziej niebezpiecznych przestępców w historii - podpisano grafikę. - Dlaczego Góralski został wyrzucony? Nie rozumiemy - ironizowali youtuberzy Gli Autogol.

Spotkania ostatniej kolejki Ligi Narodów w środę 18 listopada - Polacy zagrają z Holendrami (godz. 20.45, Chorzów), a Bośniacy z Włochami.