Bundesliga: grymas bólu na twarzy Lewandowskiego i zmiana. Hansi Flick uspokaja

2021-01-21, 09:41

Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND / POOL

Robert Lewandowski strzelił dla Bayernu Monachium zwycięskiego gola w wygranym 1:0 wyjazdowym meczu z Augsburgiem w 17. kolejce Bundesligi. Polak opuścił boisko przed ostatnim gwizdkiem z powodu urazu pleców.

Na półmetku sezonu kapitan reprezentacja Polski pobił mający ponad pół wieku strzelecki rekord Bundesligi. Po 17 kolejkach na swoim koncie ma już 22 bramiki.

"Lewy" pokonał broniącego bramki Augsburga Rafała Gikiewicza w 13. minucie z rzutu karnego. Bramkarz tym razem skapitulował, jednak w kilku przypadkach uratował swój zespół przed wyższą porażką.

Wynik już do końca nie uległ zmianie, choć w 76. minucie gospodarze mieli świetną okazję do wyrównania, "jedenastki" nie wykorzystał jednak Alfred Finnbogason. Lewandowski, któremu na drodze do zdobycia drugiego gola w pierwszej połowie stanął słupek, opuścił boisko 10 minut wcześniej. Jeszcze przed spotkaniem napastnik narzekał na ból pleców.

Hansi Flick przyznał po spotkaniu, że zmiana była zaplanowana jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Menedżer nie po raz pierwszy pozwalał Lewandowskiemu, by ten odpoczął. Powiedział, że uraz nie jest poważny, a zmiana została przeprowadzona na wszelki wypadek, ponieważ snajper jest dla mistrzów Niemiec zbyt cenny, by ryzykować jego zdrowiem.

Wiadomo, że Polak jest w tym momencie najważniejszym graczem swojej drużyny, który wręcz gwarantuje gole. Widać było wyraźnie, że po jego zejściu z boiska Bawarczycy nie mieli kim straszyć z przodu, bronili się jednak na tyle skutecznie, by uniknąć straty punktów.

Bayern jest liderem Bundesligi, ma 4 punkty przewagi nad RB Lipsk.