Bundesliga: grad goli i śnieżyca w meczu Bayernu. Robert Lewandowski z bramką, ale bez zwycięstwa

2021-02-15, 22:28

Robert Lewandowski. Foto: PAP/LUKAS BARTH-TUTTAS / POOL

Bayern Monachium zremisował 3:3 z Arminią Bielefeld w meczu 21. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski.

• Lewandowski zdobył 25. bramkę w tym sezonie Bundesligi
  • Mimo straty punktów Bayern pozostaje liderem niemieckiej ekstraklasy

Bayern przystąpił do meczu z Arminią w mocno eksperymentalnym składzie. W ekipie Hansiego Flicka pojawiło się kilku rzadko oglądanych piłkarzy, m.in. Bouna Sarr oraz Eric Choupo-Moting. Nie zabrakło jednak Roberta Lewandowskiego, który wyszedł na murawę od pierwszego gwizdka.

Również od pierwszej minuty na swoich rywali rzucili się świeżo upieczeni klubowi mistrzowie świata. Jednak to nie Bayern otworzył wynik meczu. Już w 10. minucie gry kiepskie krycie obrońców "Die Roten" wykorzystał debiutujący w Bundeslidze Michel Vlap.

Z biegiem czasu warunki na Allianz Arenie stawały się coraz bardziej ekstremalne z powodu obfitych opadów śniegu. Gra była szarpana, co sprzyjało ekipie gości. Bayern miał problemy z "rozpędzeniem" swoich akcji na zaśnieżonej murawie. Gospodarze próbowali przebić się przez skomasowaną obronę Arminii, ale nisko ustawieni podopieczni trenera Uwe Neuhausa nie pozwolili im na zbyt wiele.

W 36. minucie goście zaskoczyli Bayern po raz drugi. Z rzutu rożnego dośrodkował Michel Vlap, a dobrą centrę wykorzystał Amos Pieper, którego nie upilnowali David Alaba do spółki z Niklasem Suele. Z powodu przerw na odśnieżanie sędzia doliczył 5 minut do pierwszej połowy gry. W tym czasie wynik nie uległ jednak zmianie.

Bez śniegu w drugiej połowie

Przed drugą połową z płyty boiska udało się usunąć zalegający śnieg, a opady ustały. Padać nie przestały za to bramki. W 49. minucie po kapitalnym przyjęciu i uderzeniu z powietrza dla Bayernu trafił Robert Lewandowski, a zaledwie minutę później dwubramkowe prowadzenie Arminii po szybkim kontrataku przywrócił austriacki napastnik Christian Gebauer.

Na tym jednak nie koniec strzelania na Allianz Arena. W 56. minucie po świetnej centrze Leroya Sane piłkę w siatce Arminii umieścił Corentin Tolisso. Kolejne minuty upływały pod znakiem dominacji Bayernu. Bramkarz gości Stefan Ortega uwijał się jak w ukropie i odbijał kolejne strzały Bawarczyków.

Starania FCB zaowocowały wyrównaniem w 70. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym Arminii potężnym strzałem golkipera gości pokonał Alphonso Davies. Już 2 minuty później serca kibiców mistrza Niemiec zadrżały, kiedy goście strzelili gola na 3:4. Po analizie VAR trafienie zostało jednak anulowane.

Obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Dzięki remisowi Arminia zrównała się z Herthą Berlin, która ma 18 pkt. Bayer, z dorobkiem 49 "oczek" pozostaje liderem. "Die Roten" mają 5 pkt. przewagi nad RB Lipsk.