Oberstdorf 2021: Michal Doleżal podjął decyzję. Znamy skład na konkurs drużynowy

2021-03-05, 20:48

Od lewej: Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch z trofeum za drugie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem, 16 stycznia 2021 roku . Foto: PAP/Andrzej Lange

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała będą reprezentować Polskę podczas sobotniego drużynowego konkursu skoków narciarskich mistrzostw świata w Oberstdorfie - poinformował Polski Związek Narciarski na Twitterze.

Relacje z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym na antenie Polskiego Radia. Rywalizację w Oberstdorfie na miejscu obserwują Marek Solecki i Andrzej Grabowski.

W kadrze trener Michal Dolezal miał jeszcze do dyspozycji Klemensa Murańkę i Jakuba Wolnego.

"Drużynówka" będzie ostatnim akcentem na skoczni podczas MŚ. Rywalizacja będzie się toczyć na dużym obiekcie, na którym w piątek indywidualnie złoty medal zdobył Austriak Stefan Kraft. Pozostałe miejsca na podium zajęli Norweg Robert Johansson i Niemiec Karl Geiger, a czwarty był Żyła.

Andrzej Grabowski rozmawiał z Piotrem Żyłą po konkursie (PR1) 2:32
+

Tytułu wywalczonego dwa lata temu na skoczni w Innsbrucku bronić będą Niemcy. Wówczas na kolejnych pozycjach uplasowały się ekipy Austrii, Japonii oraz Polski.