Liga Europy: Nicola Zalewski zachwycił włoskie media. "Co za debiut"

2021-05-07, 12:55

Nicola Zalewski zaliczył udany debiut w pierwszej drużynie Romy . Foto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

19-letni pomocnik AS Romy Nicola Zalewski zebrał pochlebne recenzje we włoskich mediach za występ w rewanżowym meczu półfinału Ligi Europy przeciwko Manchesterowi United (3:2). Przez wysoką porażkę w pierwszym spotkaniu, rzymianie odpadli z rozgrywek, ale na własnym boisku zdołali pokonać angielskiego giganta, a decydujące trafienie padło po strzale Zalewskiego.

• Po strzale Zalewskiego piłkę do własnej bramki skierował Alex Telles
  • Początkowo gol został zaliczony polskiemu pomocnikowi

Liga Europy: Nicola Zalewski chwalony przez trenera Romy. "Wykonał świetną robotę"

Prawie zdobył bramkę

"Giallorossi" nie mieli wielkich szans na awans po przegranej w Manchesterze 2:6. Na własnym boisku rzymianie powalczyli jednak do końca i wygrali 3:2. Od wtorku wiadomo, że od początku nowego sezonu szkoleniowcem klubu ze stolicy Włoch będzie Portugalczyk Jose Mourinho, który zastąpi rodaka Paulo Fonsekę.

Fonseca najwyraźniej ostatnie tygodnie w Rzymie postanowił wykorzystać na promowanie tamtejszej młodzieży. Zalewski pojawił się na murawie w 75. minucie rewanżowego spotkania z United. Siedem minut po wejściu na boisko oddał strzał, po którym piłka odbiła się od obrońcy gości Aleksa Tellesa i wpadła do siatki.

Początkowo gola zaliczono 19-letniemu Polakowi, jednak po meczu UEFA zmieniła decyzję.

Media pod wrażeniem

Dla młodego Polaka był to debiut w pierwszym zespole słynnego włoskiego klubu. "Będzie o nim głośno" - ocenił młodego pomocnika kibicowski portal forzaroma.info.

"Co za debiut Zalewskiego" - napisano z kolei na stronie internetowej włoskiego Eurosportu. "Niezapomniany wieczór 19-latka" - można przeczytać dalej.

Serwis Tuttomarcato.web także był pod wrażeniem Polaka. "Zadebiutował w Lidze Europy w wieku 18 lat. Zrobił to w półfinale z Manchesterem United. I przyczynił się do zwycięstwa siedem minut po wejściu na boisko" - zauważono.

Zalewski za swój piętnastominutowy występ zebrał dobre oceny. Forzaroma.info oceniło Polaka na 7 w dziesięciostopniowej skali. Tylko bośniacki gwiazdor Romy Edin Dzeko otrzymał równie wysoką notę. Od Eurosportu 19-latek dostał natomiast notę 6,5.

W finale Ligi Europy Manchester United zagra z hiszpańskim Villarreal CF, który wyeliminował londyński Arsenal. Mecz odbędzie się 26 maja w Gdańsku.