WTA Rzym. Nowe pokolenie zmieni układ sił? Świątek: kobiecy tenis jest nieprzewidywalny

2021-05-12, 20:56

Iga Świątek w trakcie meczu tenisowego. Foto: print screen/Facebook/Iga Świątek

Kobiecy tenis jest bardzo nieprzewidywalny. Można w tym szukać wiele negatywów, ale ja w przyszłości chcę być solidną zawodniczką - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Iga Świątek, która po wygranej z Madison Keys awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Rzymie.

• W poprzednim sezonie na Foro Italico triumfowała Rumunka Simona Halep
  • Zawody w Rzymie potrwają do 16 maja
  • Iga Świątek po raz pierwszy zmierzyła się z 26-letnią Amerykanką
  • Z rywalizacji odpadli już - Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak

W poniedziałek Świątek awansowała po kreczu rywalki - innej Amerykanki Alison Riske. Mecz zakończył się przy stanie 5:4 dla Polki w pierwszym secie.

Madison Keys wygrała we wtorek ze swoją rodaczką Sloane Stephens 4:6, 6:2, 7:5. Z Amerykanką Iga Świątek dotychczas nie grała w cyklu WTA. Po wyrównanym pierwszym secie, triumfatorka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa nie dała większych szans Amerykance, przegrywając tylko jednego gema.

- Po tym co się działo w pierwszym secie, skupiałam się na zdobywaniu kolejnych punktów i nie koncentrowałam się na tym jaki jest wynik [...] To prawda udało mi się świetnie wrócić i to jest dla mnie bardzo budujące. Rzadko kiedy mam takie mecze, że potrafię wyjść z piłek setowych - mówi na antenie Polskiego Radia Świątek.

"
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Po wygranej Polka awansowała do trzeciej rundy turnieju w Rzymie. Jej rywalką w stawce o ćwierćfinał będzie Krejcikova. Czeszka zajmuje obecnie 40. miejsce w światowym rankingu. Obie zawodniczki dotychczas zmierzyły się ze sobą raz - w tym roku w Miami Świątek wygrała 6:4, 6:2.

Z Igą Świątek rozmawiał Cezary Gurjew (Program 1 Polskiego Radia) 3:07
+

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Cezarego Gurjewa z Igą Świątek.

Wcześniej w poniedziałek Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem 11. Petrą Kvitovą 6:1, 0:6, 2:6. W trzech pojedynkach między tymi tenisistkami Czeszka odniosła komplet zwycięstw, ale pierwszy raz straciła seta. Z turniejem na Foro Italico pożegnali się już Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.