WTA Rzym: Świątek - Gauff. Polka wygrała dwa mecze jednego dnia

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 17:45
Iga Świątek ma wyjątkowo pracowitą sobotę. Po zwycięstwie w ćwierćfinale z Jeleną Switoliną 6:2, 7:5 - Polka wygrała mecz 1/2 finału z Cori Gauff 7:6(7:3) i 6:3. Zwyciężczyni meczu zagra o trofeum z Karoliną Pliskową.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI
  • Pierwotnie pierwszy w karierze oficjalny pojedynek Świątek ze Switoliną miał się odbyć w piątkowy wieczór. Na przeszkodzie stanął jednak deszcz - z tego powodu kilka meczów w stolicy Włoch przeniesiono na sobotnie przedpołudnie
  • To spowodowało konieczność zmian w terminarzu, przez co Polka po raz drugi wyjdzie na kort w przeciągu kilku godzin
WTA Rzym: koncert Igi Świątek. Polka w półfinale, po chwili przerwy zagra o finał

Rywalką 19-letniej Świątek była amerykańska nastolatka (17 lat) Cori Gauff, której największymi sukcesami w dotychczasowej karierze są awanse do 4. rundy Australian Open i Wimbledonu.

Polka w pierwszym secie do triumfu potrzebowała tie-breaka, a w drugim secie nie zostawiła złudzeń rywalce - mimo stracenia dwóch gemów przy stanie 5:1, Świątek wygrała decydujące podanie serwisowe i zwyciężyła 6:3.

Niedzielny finał z Karoliną Pliskową ma się zacząć w niedzielę o 14:30.

Wyniki półfinałów:
Iga Świątek (Polska, 15) - Cori Gauff (USA) 7:6 (7-3), 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 9) - Petra Martić (Chorwacja) 6:1, 3:6, 6:2

ZAPIS RELACJI LIVE:

17:45

17:45 - Dziękujemy za śledzenie z nami relacji z meczu. Finał jutro o 14:30 z Karoliną Pliskową.

17:44

6:3 - KONIEC! Iga Świątek zagra w finale!

17:43

40:30 - Podwójny błąd.

17:42

40:15 - Gauff backhandem zostaje w grze.

17:42

40:0 - Gauff returnuje w siatkę. Zaczynają się piłki meczowe!

17:41

30:0 - Dwie piłki do wygranej!

17:41

15:0 - Brawo Iga! Zaczęła asem.

17:40

5:3 - Zagranie ramą Świątek kończy gema. Wynik robi się niebezpieczny dla Polki.

17:40

40:15 - Świątek zagrała w siatkę.

17:39

30:15 - Świetny wolej backhandowy Amerykanki.

17:38

15:15 - Walka trwa, podanie Gauff.

17:35

5:2 - Polka kończy podwójnym błędem, gramy dalej.

17:34

30:40 - Doskonały return Gauff, break point.

17:31

5:1 - Gauff wyrzuca w aut! Polka krok od finału!

17:30

40:A - Podwójny błąd serwisowy Gauff.

17:29

40:40 - Skuteczny lob Igi Świątek. Równowaga.

17:28

40:30 - Świetny forehand po linii Gauff.

17:27

30:30 - Gauff odrabia straty.

17:27

15:30 - Świątek z przewagą.

17:26

15:15 - Polka odrabia stratę po aucie Gauff.

17:23

4:1 - Jest gem! Pewne prowadzenie Polki.

17:23

A:40 - Błąd Gauff, szansa na 4:1 dla Polki.

17:22

40:40 - Iga skutecznie przejmuje inicjatywę i wygrywa punkt.

17:19

30:40 - Fantastyczny atak forehandem Gauff, break point.

17:14

40:40 - Gauff wyrzuca w aut piłkę przy szansie na gema.

17:13

30:30 - Gauff doprowadza do remisu.

17:13

15:30 - Świetna akcja Świątek zakończona wygrywającą piłką.

17:11

15:0 - Gauff skutecznie kończy akcję przy siatce.

17:09

2:1 - Amerykanka psuje return, Polka na prowadzeniu.

17:08

40:0 - Iga pewnie gra przy siatce i jest o krok od drugiego gema.

17:06

1:1 - Kiks Świątek, gem dla "Coco".

17:06

40:15 - Forehand Gauff daje jej punkt.

17:05

30:15 - Gauff prowadzi, ale Iga nie odpuszcza żadnego gema.

17:04

1:0 - Świetny start Igi Świątek!

17:01

15:0 - Iga zaczyna od swojego podania i wygranej piłki.

16:57

Tie-break 7:3 - Set dla Polki! Gauff zagrała w aut!

16:56

Tie-break - 6:3 drugi kolejny punkt dla Amerykanki.

16:56

Tie-break - 6:2 pierwszy setball wybroniony.

16:55

Tie-break - 6:1 Gauff zagrała w aut, piłki setowe dla Polki!

16:54

Tie-break - 5:1 Iga o krok od wygrania seta!

16:54

Tie-break - 4:1 Świątek znów punktuje.

16:53

Tie-break - 3:1 Świetna seria Polki.

16:53

Tie-break - 2:1 prowadzi Iga po błędzie Gauff.

16:50

40:30 - Kluczowa wymiana dla Polki po świetnym forehandzie!

16:42

5:5 - Świątek przełamała kryzys. Set wchodzi w decydującą fazę.

16:41

30:30 - Iga reaguje świetnie, udanym backhandem.

16:41

15:30 - Niewymuszony błąd Świątek. Robi się nieciekawie.

16:37

4:5 - Aut Igi Świątek. Trzeci kolejny gem przegrany przez Polkę.

16:37

30:30 - Wyrównany decydujący fragment seta.

16:35

15:15 - Świątek kończy wymianę udanym backhandem.

16:34

4:4 - Niewymuszony błąd w forehandzie Świątek. Polka przegrała swoje podanie.

16:33

30:40 - Świetny wolej Gauff skończył w boisku. Break point.

16:32

30:30 - Amerykanka nie odpuszcza.

16:31

30:0 - Iga Świątek zmierza po piątego gema.

16:29

4:3 - Gem dla Amerykanki.

16:29

40:30 - Gauff wciąż walczy.

16:26

4:2 - Cztery wygrane piłki z rzędu Igi Świątek. Polka coraz bliżej wygranej w pierwszym secie.

16:24

15:40 - Pierwsze dwie szanse na przełamanie dla Gauff.

16:23

15:30 - Świątek wraca do gry, świetna wygrywająca piłka.

16:22

0:15 - Autowy backhand na początek gema. Prowadzi Gauff.

16:20

3:2 - Kolejny as w wykonaniu Gauff. Polka zachowuje przewagę jednego podania.

16:19

40:30 - Niewymuszony błąd Świątek.

16:19

30:30 - Świątek udanie "mija" przy siatce rywalkę.

16:18

30:15 - Mecz stoi na bardzo wysokim poziomie. Amerykanka wygrywa kolejną długą wymianę.

16:16

3:1 - Koniec gema! Iga Świątek po słabym początku obroniła przewagę.

16:16

40:30 - "Coco" zagrywa w siatkę, Iga blisko wyjścia na 3:1 w gemach.

16:15

30:30 - Świetny backhand po linii Świątek.

16:14

15:30 - Niewymuszony błąd Gauff.

16:13

0:30 - Zły początek gema, Polka bliska utraty prowadzenia.

16:11

2:1 - Podwójny błąd Gauff, Iga Świątek na prowadzeniu!

16:10

40:40 - "Coco" odpowiada asem.

16:09

40:A - Pierwszy break point Świątek!

16:08

40:30 - Iga nie poddaje się, nadal próbuje przy siatce. Tym razem skutecznie.

16:07

40:15 - Niesamowita akcja przy siatce, Gauff kończy sytuacyjnym zagraniem z powietrza.

16:06

30:0 - Autowy return Igi Świątek.

16:04

1:1 - Świetna akcja zakończona winnerem Świątek. Udany początek polskiej tenisistki.

16:04

40:15 - Punkt dla Igi, szansa na wyrównanie.

16:03

15:15 - Gauff trafia w siatkę po skrócie Świątek.

16:01

0:1 - Amerykanka kończy gema asem serwisowym.

16:00

40:30 - Świetna akcja obu tenisistek, kończące uderzenie przy siatce daje Gauff szansę na wygranie gema.

15:59

15.57 - Mecz rozpocznie swoim serwisem Gauff.

15:55

15.55 - Obie tenisistki są już na korcie, trwa rozgrzewka.

15:46

15.40 - Dzień dobry! Trwa wyjątkowo intensywna sobota turnieju w Rzymie. Iga Świątek po wygraniu z Jeleną Switoliną szykuje się do walki o finał z Cori Gauff. Tenisistki niebawem wyjdą na kort.

Utytułowana tenisistka Serena Williams rozegrała w środę swój tysięczny oficjalny mecz w karierze, ale nie będzie go dobrze wspominać. W 2. rundzie turnieju WTA w Rzymie 39-letnia Amerykanka przegrała z Argentynką Nadią Podoroską 6:7 (6-8), 5:7.

Broniąca tytułu Simona Halep wycofała się w drugiej rundzie turnieju tenisowego WTA 1000 w Rzymie z powodu kontuzji mięśnia łydki. W momencie przerwania gry Rumunka prowadziła z Niemką Angelique Kerber 6:1, 3:3. Opuściła kort na noszach i ze łzami w oczach.

WTA Rzym: Iga Świątek zadowolona po zwycięstwie w dramatycznych okolicznościach. "Przełamałam barierę"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 17:17
Iga Świątek wygrała z Czeszką Barborą Krejcikovą 3:6, 7:6 (7-5), 7:5 w meczu, którego stawką był awans do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w Rzymie. Polska tenisistka przyznała, że zwycięstwo przyszło jej ze sporym trudem i jest dla niej bardzo cenne.