Żużel: Bartosz Zmarzlik został indywidualnym mistrzem Polski

2021-07-11, 20:25

Bartosz Zmarzlik (biały kask), podczas finału żużlowych indywidualnych mistrzostw Polski - 71. memoriał Alfreda Smoczyka, na stadionie im. Alfreda Smoczyka, . Foto: PAP/Paweł Jaskółka

Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) został w Lesznie po raz pierwszy w swojej karierze indywidualnym mistrzem Polski w jeździe na żużlu. Dwukrotny mistrz świata w finale pokonał Macieja Janowskiego (Betard Sparta Wrocław) i Janusza Kołodzieja (Fogo Unia Leszno).

Czwarty w finale był Krzysztof Kasprzak (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz).

Decydujący wyścig był jednym z najbardziej widowiskowych niedzielnych zawodów. Nieoczekiwanie stawce przewodził Kasprzak, a za nim jechał Janowski. Jeszcze na pierwszym efektowny atak przypuścił Zmarzlik, który z czwartej pozycji przedarł się na pierwsze miejsce. Doszło też do kontaktu między zawodnikami, ale na szczęście wszyscy utrzymali się na motocyklach. Kasprzak zaczął słabnąć i został wyprzedzony przez Janowskiego i na końcu przez Kołodzieja, dla którego był to już ósmy medal w IMP (cztery złote i cztery brązowe). Janowski z kolei może się pochwalić siedmioma krążkami (dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe).

Zmarzlik oprócz medalu, szarfy oraz pucharu otrzymał Czapkę Kadyrowa, na której każdy zwycięzca wyszywa swoje nazwisko oraz rok, w którym zdobył tytuł.

Zawody były jednocześnie 71. Memoriałem Alfreda Smoczyka, jednym z najstarszych turniejów towarzyskich rozgrywanych w Polsce. Zmarzlik jako triumfator IMP, został jego zwycięzcą.

Finał IMP był jednocześnie 71. Memoriałem Alfreda Smoczyka, jednym z najstarszych turniejów towarzyskich rozgrywanych w kraju.

Wyniki:
1. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) 17 (3,3,3,3,2,3); 1. miejsce w finale
2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 14+3 (2,2,2,3,3,2); 2. miejsce w finale
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) 15 (3,3,3,2,3,1); 3. miejsce w finale
4. Krzysztof Kasprzak (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) 10+2 (1,1,2,3,3,0); 4. miejsce w finale
5. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 10+1 (0,3,1,3,3)
6. Wiktor Lampart (Motor Lublin) 9+0 (3,1,2,1,2)
7. Jarosław Hampel (Motor Lublin) 8 (3,2,1,2,0)
8. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów) 8 (2,1,2,2,1)
9. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń) 7 (1,2,3,0,1)
10. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno) 7 (1,2,3,t,1)
11. Marcin Nowak (Orzeł Łódź) 5 (0,1,1,1,2)
12. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) 4 (2,t,1,1,0)
13. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa) 3 (0,3,0,0,0)
14. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 3 (1,0,w,2,0)
15. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa) 3 (2,0,1)
16. Grzegorz Walasek (Arged Melasa Ostrów Wlkp.) 2 (t,0,0,0,2)
17. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) 1 (0,0,0,0,1)
Sędziował: Ryszard Bryła (Zielona Góra). Najlepszy czas dnia: Bartosz Zmarzlik w 12. biegu – 61,97. Widzów: ok. 8 tysięcy.