Ekstraklasa: Wisła Płock odbiła się od dna. "Nafciarze" pokonali Radomiaka

2021-08-09, 19:58

Marko Kolar. Foto: PAP/Piotr Nowak

Wisła Płock pokonała 1:0 Radomiaka w meczu 3. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. To pierwsze zwycięstwo i premierowa bramka "Nafciarzy" w tym sezonie. Gola wartego trzy punkty zdobył Marko Kolar.

Wisła przystąpiła do meczu z Radomiakiem jako ostatni zespół w Ekstraklasie. W pierwszych dwóch meczach sezonu "Nafciarze" ponieśli dwie porażki - po 0:1 z Legią Warszawa i Lechią Gdańsk. Z kolei goście zajmowali 9. lokatę z 4 punktami, wywalczonymi dzięki zwycięstwu z Legią Warszawa i remisowi z Lechem Poznań.

Od początku spotkania oglądaliśmy niezłe widowisko. Najpierw dogodną okazję zmarnował Karol Angielski, a po chwili w 7. minucie z rzutu wolnego groźnym uderzeniem odpowiedział Dominik Furman, ale Filip Majchrowicz pewnie obronił jego strzał. "Nafciarze" utrzymywali się zdecydowanie dłużej przy piłce, ale również gracze Radomiaka mieli swoje szanse po kontrach.

Presja ze strony Wisły przyniosła rezultat w 19. minucie, kiedy Rafał Wolski odebrał piłkę Michałowi Kaputowi przed polem karnym Radomiaka. Pomocnik płocczan odegrał do Marko Kolara, a Chorwat na raty pokonał Majchrowicza. Po chwili na 2:0 mógł podwyższyć Mateusz Szwoch, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Mateusz Cichocki. Ostatecznie do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie gospodarzy.

Na początku drugiej odsłony Radomiak próbował przejąć inicjatywę. W 57. minucie zza pola karnego uderzył Damian Jakubik, a jego strzał nabrał niespodziewanej trajektorii po rykoszecie. Piłka przeleciała jednak minimalnie nad poprzeczką bramki Gradeckiego.

Z biegiem kolejnych minut Wisła odzyskiwała kontrolę nad spotkaniem i coraz łatwiej stopowała ataki rywali, którym zaczynało brakować sił. Bardzo dobre zawody rozgrywał Dawid Kocyła, który grał na pozycji wahadłowego i doskonale stopował kolejne ataki radomian.

W 85. minucie po podaniu Rasaka w sytuacji sam na sam wprost w bramkarza rywali trafił Sekulski. W ostatnich minutach goście nie byli w stanie zagrozić bramce podopiecznych Macieja Bartoszka i płocczanie zdobyli zasłużone trzy punkty.

Dzięki zwycięstwu Wisła awansowała na 13. lokatę, natomiast porażka w Płocku nie zmieniła ligowego położenia Radomiaka, który utrzymał 9. pozycję.

Dariusz Banasik po meczu Wisła Płock - Radomiak 0:25
+

Maciej Bartoszek po meczu Wisła Płock - Radomiak 0:12
+

Wisła Płock - Radomiak Radom 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marko Kolar (19).

Żółta kartka - Wisła Płock: Filip Lesniak. Radomiak Radom: Mateusz Radecki, Dawid Abramowicz, Damian Jakubik, Adam Banasiak.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 1 500.

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki - Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Anton Krywociuk, Dawid Kocyła - Damian Rasak (90+3. Dusan Lagator), Dominik Furman (73. Damian Warchoł), Piotr Tomasik, Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (40. Filip Lesniak) - Marko Kolar (73. Łukasz Sekulski).

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Leandro, Michał Kaput (78. Dominik Sokół), Mateusz Radecki - Mario Rondon (61. Meik Karwot), Miłosz Kozak (61. Rhuan da Silveira Castro), Karol Angielski (68. Maurides).

2021-12-15:
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin (20.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
18. Górnik Łęczna 3 0 1 2 2-8 1 -6
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze