Skandal w lidze angielskiej. Reprezentant Polski obrażany przez swoich kibiców

2021-08-16, 09:00

Kamil Jóźwiak . Foto: Tim Goode / PA Images / Forum

Do skandalicznego zachowania kibiców doszło podczas meczu Peterborough - Derby County. Ofiarą hejtu fanów gości padł reprezentant Polski Kamil Jóźwiak.

Mecz układał się po myśli gości. Podopieczni Wayne'a Rooneya prowadzili w meczu 1:0 po bramce zdobytej w 77. minucie przez Jacka Strettona. Kilka minut później Kamil Jóźwiak został wprowadzony na boisko za Ravela Morrisona.

Polak w pierwszej minucie doliczonego czasu gry dał się wyprzedzić na skraju pola karnego, a chwilę później podanie Joe Warda na gola zamienił Harrison Burrows. Na domiar złego, w ostatniej akcji meczu zwycięstwo gospodarzom zapewnił Siriki Dembele.

Premier League: Tottenham zaskoczył Manchester City. Obrońcy tytułu zaczynają sezon od porażki

Echa wydarzeń boiskowych nie skończyły się wraz z ostatnim gwizdkiem. Zorganizowana grupa kibiców Derby, Punjabi Rams, napisała na Twitterze o mniejszości spośród swojej grupy, która dopuściła się rasistowskich i homofobicznych komentarzy względem reprezentanta Polski.

Do tej sprawy odniósł się także sam klub, który podziękował za zgłoszenie i zapowiedział współpracę z władzami w celu ustalenia sprawców.

Derby na starcie ubiegłego sezonu miało walczyć o awans do Premier League, ale najpierw po serii fatalnych wyników zwolniony został trener Phillip Cocu, a po przejęciu zespołu przez Rooneya wyniki nie uległy oczekiwanej poprawie. Jedną z głównych przyczyn są masowe kontuzje w zespole.