Bundesliga: Lewandowski z kolejną bramką. Męczarnie Bayernu z Koeln

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 20:07
Robert Lewandowski strzelił bramkę dla Bayernu Monachium w meczu 2. kolejki Bundesligi, w którym piłkarze mistrza Niemiec pokonali na własnym boisku FC Koeln 3:2. "Koziołki" napsuły faworytom sporo krwi, odrabiając stratę dwóch goli.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Foto: Forum/imago sport
  • Mecz z Kolonią był dla Lewandowskiego dwunastym z rzędu spotkaniem Bundesligi, w którym zdobył gola
  • Bohaterem mistrzów Niemiec był jednak autor dwóch trafień Serge Gnabry
Superpuchar Niemiec: Bayern z pierwszym trofeum w sezonie. Lewandowski bohaterem

Bayern szuka formy

Walczący o dziesiąty z rzędu mistrzowski tytuł Bayern średnio rozpoczął nowy sezon. W pierwszej kolejce monachijczycy tylko zremisowali na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach (1:1). We wtorek poprawili jednak humory swoim kibicom, wygrywając w Superpucharze Niemiec z Borussią Dortmund (3:1). Dwa gole w "Der Klassiker" zdobył Lewandowski, który trafił też zresztą na inaugurację Bundesligi.

W niedzielę Polak strzelił kolejnego gola, choć jego drużyna nie zachwyciła. W pierwszej połowie na Allianz Arenie nie padła żadna bramka. Najlepsze okazje dla mistrzów Niemiec zmarnowali Thomas Mueller, który źle trafił w piłkę po dograniu Lewandowskiego, i Niklas Sule. Obrońca Bayernu przeprowadził efektowną akcję, lecz uderzył minimalnie nad bramką.

"Lewy" zaczął strzelanie

Trener Bayernu Julian Nagelsmann przeprowadził w przerwie meczu dwie zmiany.

Na murawę wszedł m.in. Jamal Musiala i to młody pomocnik w 50. minucie przeprowadził indywidualną akcję, po której podał do Lewandowskiego. Polakowi pozostało tylko skierować piłkę do siatki. Dla "Lewego" był to 279. gol w historii występów w niemieckiej ekstraklasie.

Mecz z Kolonią był dla Polaka dwunastym z rzędu w Bundeslidze, w którym wystąpił i zdobył bramkę. Lewandowski powtórzył tym samym swój wyczyn z sezonu 2012/2013, gdy  grał jeszcze w barwach Borussii Dortmund.

W 59. minucie było 2:0 i wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry, który dołożył nogę po dograniu Muellera przed bramkę i rykoszecie od obrońcy gości Jorge Mere.

Pogoń gości bez happy endu

Niespodziewanie zaledwie minutę później "Koziołki" strzeliły bramkę kontaktową! Po dograniu Jonasa Hectora, w polu karnym najlepiej odnalazł się Anthony Modeste. Francuski napastnik oddał strzał głową, zmuszając Manuela Neuera do kapitulacji.

Już w 62. minucie meczu na tablicy wyników widniał remis! Dośrodkowujący z prawej strony Kingsley Ehizibue znakomicie odnalazł Marka Utha, a ten wyrównał stan meczu.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 70. minucie drugą bramkę w meczu zdobył Gnabry. Golkiper drużyny z Kolonii Timo Horn wypiąstkował piłkę. Ta trafiła najpierw do Joshuy Kimmicha, który odegrał do Gnabry'ego. Ten ostatni pięknym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu!

Więcej goli już nie padło, choć w 73. minucie Lewandowski trafił w poprzeczkę.

Bayern odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie, jednak niedoceniani rywale postawili mistrzom Niemiec bardzo ciężkie warunki.

FC Koeln 2 - Anthony Modeste 60, Mark Uth 62

Bayer Leverkusen 4 - Yann Sommer 3-samob., Patrik Schick 8, Moussa Diaby 55, Nadiem Amiri 87
Borussia M'gladbach 0

VfL Bochum 2 - Gerritt Holtmann 21, Sebastian Polter 56
FSV Mainz 0

Eintracht Frankfurt 0
Augsburg 0

SC Freiburg 2 - Vincenzo Grifo 6, Roland Sallai 53
Borussia Dortmund 1 - Yannik Keitel 59-samob.

18. Hertha Berlin 2 0 0 2 2 5 0

Bundesliga: Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu? "Poszukuje nowych wyzwań"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 11:07
Robert Lewandowski broni barw Bayernu Monachium już od siedmiu lat. W tym czasie sięgnął z "Die Roten" po zwycięstwo w Lidze Mistrzów i 7 mistrzostw Niemiec. Sky Sports podaje, że Polak chciałby zmienić otoczenie i poszukać nowych wyzwań.

Węgier Dominik Szoboszlai - uznany za najlepszego sportowca 2020 roku w swoim kraju - zdobył dwie bramki dla RB Lipsk w wygranym 4:0 meczu z VfB Stuttgart w piątkowym meczu Bundesligi.