Serie A: Roma i Milan z kompletem zwycięstw. Mourinho wygrał w szczególnym meczu

2021-09-13, 07:38

Radość piłkarzy i fanów Romy po zwycięskiej bramce . Foto: PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Trzy zespoły: AS Roma, AC Milan i Napoli mają po trzech kolejkach komplet zwycięstw w piłkarskiej ekstraklasie Włoch. Liderem jest stołeczna ekipa, która może pochwalić się najlepszym bilansem bramek: 9-2. Rzymianie w niedzielę pokonali u siebie Sassuolo 2:1.

Radość Mourinho i Zlatana

Roma może mówić jednak o sporym szczęściu, bo zwycięską bramkę już w doliczonym czasie gry zdobył Stephan El Shaarawy. Wcześniej - w 37. minucie - trafił Bryan Cristante, który tym golem otworzył wynik spotkania. Do remisu doprowadził 20 minut później Serb Filip Djuricić.

La Liga: Real Madryt uczcił powrót na Santiago Bernabeu. Hat-trick Benzemy i gol debiutanta

To był szczególny mecz także dla trenera Romy Jose Mourinho. Portugalczyk świętował jubileusz, bo było to jego 1000. spotkanie w roli szkoleniowca. Nic zatem dziwnego, że po późnym golu El Shaarawy'ego wskoczył na murawę i przebiegł niemal 60 metrów, by wyściskać swojego piłkarza.

Wcześniej trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy Milanu, którzy pokonali rzymskie Lazio 2:0. "Rossoneri" dopiero pod koniec pierwszej połowy wyszli na prowadzenie - w 45. minucie na listę strzelców wpisał się Portugalczyk Rafael Leao. Później - w 67. minucie - na 2:0 podwyższył szwedzki gwiazdor Zlatan Ibrahimovic, który niedługo wcześniej pojawił się na boisku po raz pierwszy w tym sezonie.

To pierwsze od marca trafienie "Ibry", który 3 października skończy 40 lat.

Pod koniec spotkania nerwy puściły trenerowi Lazio Maurizio Sarriemu, który dostał od sędziego czerwoną kartkę.

Występy Polaków

Komplet zwycięstw ma też drugie Napoli, które w sobotę - z Piotrem Zielińskim na murawie od 73. minuty - pokonało Juventus Turyn 2:1.

Przy pierwszym golu dla gospodarzy błąd popełnił bramkarz "Starej Damy" Wojciech Szczęsny, który nie utrzymał w rękach piłki po strzale Lorenzo Insigne, a do siatki piłkę skierował Matteo Politano.

Wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze Torino, którzy 4:0 wygrali z Salernitaną. Beniaminek, w którego barwach gra słynny Francuz Franck Ribery, pozostaje na razie bez punktów. Z kolei w drużynie z Turynu przez 74. minuty grał reprezentant Polski Karol Linetty.

W Cagliari przez 45 minut grał obrońca Sebastian Walukiewicz, ale jego zespół przegrał u siebie z Genoą 2:3. A w barwach Spezii w 86. minucie pojawił się na boisku Arkadiusz Reca, ale jego drużyna uległa na własnym terenie Udinese 0:1.

Broniący tytułu Inter Mediolan stracił pierwsze punkty w tym sezonie, remisując w Genui z Sampdorią 2:2. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński, który asystował przy drugiej bramce, a także otrzymał żółtą kartkę.

"Nerazzurri" dwukrotnie prowadzili po golach Federico Dimarco (18.) i Argentyńczyka Lautaro Martineza (44.). Sampdoria odpowiedziała trafieniami Japończyka Mai Yoshidy (32.) i Tommasso Augello (47.), któremu podał piłkę obrońca reprezentacji Polski.

W 74. minucie Sampdoria była bliska zdobycia zwycięskiego gola, ale po zagraniu Duńczyka Mikkela Damsgaarda piłkę z linii bramkowej wybił Danilo D'Ambrosio.