more_horiz
Wiadomości

Pekin 2022: polskie hokeistki z drugim zwycięstwem w drodze na IO. Meksykanki rozbite w Bytomiu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 06:25
W piątek wieczorem w Bytomiu Biało-Czerwone w drugim swoim meczu Turnieju Prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 pokonały Meksykanki 8:1. W niedzielę w spotkaniu decydującym o awansie do kolejnej fazy kwalifikacji "Hokejowe Orlice" zmierzą się z Holandią.
Polskie hokeistki
Polskie hokeistkiFoto: mat. prasowe/PZHL
  • Zimowe igrzyska w Pekinie odbędą się w dniach 4-20 lutego
  • Już wcześniej letnie igrzyska w Tokio storpedowała pandemia. Impreza w stolicy Japonii odbyła się w tym roku 
  • Na ZIO w Pekinie nie zakwalifikowali się polscy hokeiści

Polki, podobnie jak w czwartek w spotkaniu z Turcją (12:0), świetnie rozpoczęły. Po pierwszej tercji było 5:0. Nasze zawodniczki z łatwością przedostawały się pod bramkę Meksykanek i zdobywały kolejne bramki. W drugiej tercji rywalki zagrały już zdecydowanie lepiej w obronie. Ta odsłona gry zakończyła się wynikiem 1:1. Meksykanki głośno i długo celebrowały bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:1, a kibice, którzy przez cały mecz dopingowali Polki, głośno podziękowali hokeistkom za dobry występ. - Od pierwszych minut drużyna grała dobrze, także w przewagach. Świetnie prezentowały się także nasze młode zawodniczki – mówił trener Ivan Bednar.

Igrzyska Olimpijskie 1200 F.jpg
Pekin 2022. MKOl: bez zagranicznych kibiców, długa kwarantanna niezaszczepionych

W niedzielę o godz. 12:15 reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią, która w piątek rozgromiła Turcję 23:0. Mecz z Holenderkami zdecyduje o tym, kto wygra grupę H Turnieju Prekwalifikacyjnego i awansuje do kolejnej fazy eliminacji do Igrzysk Olimpijskich 2022.

- W sobotę czeka zespół trening, zwłaszcza nasze bramkarki potrzebują zajęć, bo w czwartek i piątek rywalki nie oddały zbyt dużo strzałów. Później trzeba się porządnie wyspać i w niedzielę wygrać mecz – mówił szkoleniowiec reprezentacji Polski. - Oglądałam mecze Holenderek, to bardzo fizyczna drużyna, ale damy sobie radę – zaznacza Wiktoria Sikorska, która bardzo dobrze prezentuje się w Turnieju Prekwalifikacyjnym.

Zwycięzca bytomskiego turnieju zagra o awans na igrzyska w listopadowych zawodach, prawdopodobnie w tych, których gospodarzem będzie czeski Chomutow. Wystąpią tam też zespoły gospodarzy, Węgier i Norwegii, „bilet” do Pekinu wywalczy zwycięzca. Takie turnieje odbędą się też Niemczech i Szwecji. Przydział do konkretnych zawodów odbędzie się na podstawie rankingu zwycięzców pierwszej rundy.

Występ na IO Pekin 2022 zapewnionych ma sześć najlepszych drużyn rankingu (USA, Kanada, Finlandia, Rosyjski Komitet Olimpijski, Szwajcaria, Japonia) oraz ekipa gospodarzy. Do tej siódemki dołączy trzech zwycięzców kwalifikacji.

Igrzyska w Pekinie mają się odbyć w dniach 4-20 lutego 2022 roku.


Drugi dzień Turnieju Prekwalifikacyjnego (8 października, piątek)

Polska – Meksyk 8:1 (5:0, 1:1, 2:0)

Strzelacka 4, Sikorska 6, Wieczorek 8, Czarnecka 9, Chrapek 17, Łąpieś 38, Wieczorek 45, Chrapek 52 – Tellez 40

Pozostałe spotkania do rozegrania:

10.10, niedziela

Holandia – Polska, godz. 12:15
Turcja – Meksyk, godz. 16:15

Czytaj także:

mat. prasowe/PZHL/PolskieRadio24.pl 

Zobacz także

Zobacz także