WTA Indian Wells. Bill Gates fanem Igi Świątek? "Jestem lepsza w tenisie niż w Excelu"

Iga Świątek awansowała w niedzielę do 1/8 finału singla tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Indian Wells. Rozstawiona z "dwójką" zawodniczka wygrała z Rosjanką Wieroniką Kudiermietową (WTA 31) 6:1, 6:0. Gościem na meczu Polki był Bill Gates, co nie umknęło uwadze Polki.

2021-10-11, 15:22

WTA Indian Wells. Bill Gates fanem Igi Świątek? "Jestem lepsza w tenisie niż w Excelu"
Iga Świątek. Foto: PAP/EPA/RAY ACEVEDO

Polka łatwo rozprawiła się z Rosjanką, a mecz nie miał większej historii. Większą uwagę niż temu, co działo się na korcie, poświęcono zachowaniu Świątek, która postanowiła przekazać premię za awans do 3. rundy turnieju organizacji zajmującej się problemami psychicznymi.

Powiązany Artykuł

iga świątek 1200.jpg
WTA Indian Wells: wyjątkowy gest Igi Świątek. Przekaże tysiące dolarów wsparcia


- To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze - czytamy w tekście opublikowanym przez tenisistkę.

REKLAMA

Posłuchaj

Iga Światek wyjaśnia kto ją zainspirował do przekazania funduszy na szczytny cel. Relacja Cezarego Gurjewa (PR1) 2:47
+
Dodaj do playlisty

 

Bez wątpienia jest to gest, który należy docenić, ale to spotkanie przyciągnęło też szczególnego gościa. Poczynania Świątek i Kudiermietowej postanowił oglądać na żywo... Bill Gates. Twórca Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi na świecie nie mógł oczywiście pozostać niezauważony, wiadomo zresztą, że prywatnie jest on wielkim fanem tenisa.

Nie trzeba było też czekać na odpowiedź tenisistki z Raszyna, która znana jest ze swojej aktywności w mediach społecznościowych.

REKLAMA

"Cóż, myślę, że jestem lepsza w tenisie niż w Excelu. Mam nadzieję, że mecz się podobał" - napisała. 

Następną rywalką Polki będzie Jelena Ostapenko. Rozstawiona z numerem "24" reprezentantka Łotwy (WTA 29) pokonała Juliję Putincewą z Kazachstanu (WTA 43) 6:3, 2:6, 6:3.

Iga Światek wyjaśnia kto ją zainspirował do przekazania funduszy na szczytny cel:

PolskieRadio24.pl

REKLAMA

Czytaj także:

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej