El. MŚ 2022: ostry wpis Anity Włodarczyk po meczu w Tiranie. "Bombardowanie młotami"

2021-10-13, 09:59

Anita Włodarczyk oraz albańscy kibice podczas meczu z Polską. Foto: PAP/Piotr Nowak/Leszek Szymański

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Tiranie z Albanią 1:0 w eliminacjach mistrzostw świata w Katarze. Po golu Karola Świderskiego w polskich piłkarzy zaczęto rzucać butelkami, a w końcówce spotkania w kierunku Wojciecha Szczęsnego rzucono zapalniczkę. Do zachowania pseudokibiców w ostrych słowach odniosła się Anita Włodarczyk.

Bez wątpienia nie był to łatwy mecz dla Polaków. Albańczycy od pierwszych minut zdecydowali się atakować bardzo wysoko, cały czas wywierać pressing i zmuszać Biało-Czerwonych do błędów. Gospodarze byli w swoich założeniach skuteczni, jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe.

Stopniowo Polacy zyskiwali coraz większą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, choć oni także mieli problemy z tym, by zagrozić bramkarzowi rywali. Kluczowym ruchem było wprowadzenie na boisko Karola Świderskiego. Po dziesięciu minutach na boisku zdołał on wykorzystać świetną wrzutkę innego rezerwowego - Mateusza Klicha.

Świderski 1200 PAP
El. MŚ 2022: Albania - Polska. Z albańskiego piekła wywozimy komplet punktów. Komu dziękować? [OCENY]

W cieszących się po bramce Karola Świderskiego reprezentantów Polski rzucali butelkami i innymi przedmiotami. Mecz przerwano na ponad 20 minut. Ostatecznie francuski sędzia Clement Turpin zdecydował się wznowić spotkanie.

Mecz udało się dograć, jednak w jego końcówce jeden z kibiców rzucił zapalniczką w polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego. Po meczu przerwano natomiast wywiad Karola Świderskiego, gdyż kibice wciąż nie przestali się agresywnie zachowywać.

To, co wydarzyło się w Tiranie, stało się jednym z głównych tematów dyskusji polskich kibiców, którzy w krytycznych słowach komentowali zachowanie albańskich pseudokibiców. Ostrych słów nie szczędziła także Anita Włodarczyk.

- Szkoda, że nie ma mnie na murawie w Tiranie. Byłoby bombardowanie młotami w stronę albańskich kibiców za beznadziejne zachowanie - skomentowała na Twitterze trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.

Nie zabrakło pustych oraz wypełnionych butelek czy zapalniczek. Ktoś rzucił nawet... telefonem komórkowym. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Pozostaje mieć nadzieję, że Albańczycy zostaną ukarani za swoje zachowanie przez UEFA.

Po zwycięstwie nad Albanią Polacy awansowali na drugą pozycję w grupie I, tym samym zbliżając się do baraży o awans na mundial.