Premier League: drużyny Polaków z remisami. Watford zszokował na Goodison Park

2021-10-23, 18:05

Piłkarze Watfordu cieszą się z kolejnej bramki w meczu z Evertonem. Foto: PA Images/Forum

Aż 15 bramek padło w czterech meczach Premier League, które rozpoczęły się o godzinie 16. Leeds Mateusza Klicha zremisowało z Wolves, a Southampton Jana Bednarka podzieliło punkty z Burnley. Największą niespodzianką była okazała wygrana Watfordu z Evertonem (5:2).

Crystal Palace podejmowało na Selhurst Park Newcastle United. Pierwsza połowa nie przyniosła ze sobą żadnego trafienia. W 57. minucie gry do miękkiego dośrodkowania Tyricka Mitchella wyskoczył Christian Benteke, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Premier League: gładka porażka Aston Villi i kiepski mecz Matty'ego Casha

W 65. minucie goście mieli rzut rożny. Po wrzutce Emil Krafth zgrał piłkę do Calluma Wilsona, który fenomenalnym strzałem z przewrotki pokonał Guaitę. W 87. minucie gospodarze zdobyli zwycięską bramkę, która nie została jednak uznana ze względu na faul Benteke.

W Liverpoolu Everton mierzył się z Watfordem. Beniaminek w poprzedniej kolejce znacznie uległ sąsiadom "The Tofees" - Liverpoolowi, przegrywając aż 0:5. Początek zapowiadał się podobnie, jak w przypadku meczu z "The Reds", bowiem po kontrataku w 3. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Toma Daviesa.

Goście jednak nie odpuszczali i już dziesięć minut później doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Joshua King, który strzałem głową pokonał Pickforda.

W 63. minucie Richarlison, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, wykorzystał dogranie Michaela Keana i, dostawiając głowę, wpakował piłkę do bramki.

Końcówka należała jednak do drużyny "Szerszeni", która strzeliła aż cztery gole.  Najpierw do siatki trafił Juraj Kucka, następnie dwa trafienia dołożył Joshua King, który uzbierał w tym meczu hat-tricka. Gospodarzy pogrążył Emmanuel Dennis, ustalając szokujący wynik spotkania na Goodison.

Leeds podejmowało u siebie drużynę Wolverhampton, która zmotywowana była niesamowitym "comebackiem" z poprzedniej kolejki. Przegrywając z Aston Villą 0-2, potrafiła odmienić losy meczu, strzelając trzy gole.

Choć w pierwszej połowie dominowały "Pawie", to bramkę strzelili goście. Po centrze w pole karne na bramkę uderzał Jimenez, piłka odbiła się jednak wprost pod nogi Hwanga, który pewnie wpakował piłkę do siatki.

Druga część spotkania przebiegła pod znakiem dominacji "Wilków". W końcówce gospodarze otrzymali jednak rzut karny, a Rodrigo pewnie pokonał Jose Sa. Mateusz Klich rozegrał 63. minuty, zanim został zmieniony przez Joe Gelhardta.

Southampton Jana Bednarka mierzył się u siebie z drużyną Burnley. Strzelanie rozpoczął w 13. minucie Maxwel Cornet, który wykorzystał dogranie Lowtona. "Święci" doprowadzili do wyrównania w 41. minucie gry, kiedy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Valentino Livramento.

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy, bowiem w 50. minucie Armando Broja strzelił gola na 2:1. Burnley zdołało jednak odpowiedzieć kilka minut później, ponownie za sprawą Corneta. Jan Bednarek rozegrał cały mecz.

Chelsea 7:0 Norwich