X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany w polskim żużlu. Nowy regulamin PGE Ekstraligi

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 21:19
Zgodnie z opublikowanym w niedzielę nowym regulaminem PGE Ekstraligi żużlowej w przyszłym sezonie sześć czołowych drużyn, a nie cztery jak do tej pory, będą rywalizować w rundzie finałowej. W efekcie liczba meczów w rozgrywkach zwiększy się z 64 do 70.
Mecz Włókniarza z GKM-em
Mecz Włókniarza z GKM-em Foto: Patryk Kowalski/PGE Ekstraliga

Do tej pory cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej rywalizowały najpierw w półfinałach, a później o medale. W przyszłym roku runda finałowa będzie się składała z trzech etapów. W pierwszym spotkają się pierwsza z szóstą drużyną w tabeli po części zasadniczej, druga z piątą i trzecia z czwartą. Zwycięzcy dwumeczów awansują do drugiego etapu (półfinałów), a stawkę uzupełni zespół z najlepszym bilansem z trzech przegranych.

Janowski 1200.jpg
PGE Ekstraliga: Sparta mistrzem Polski po 15 latach. Janowski zadedykował tytuł zmarłemu koledze

W półfinałach PGE Ekstraligi zespół z najlepszym bilansem w pierwszym etapie spotka się z najlepszym z przegranych, a drugą parę utworzą pozostali zwycięzcy z pierwszego etapu. Lepsi w dwumeczach awansują do wielkiego finału, a słabszych czeka walka o brązowy medal.

Nie ulega zmiana zasada spadku. Do pierwszej ligi zostanie zdegradowany ostatni, ósmy zespół w tabeli po rundzie zasadniczej.

W niedzielę opublikowano też regulamin nowych rozgrywek U24 Ekstraliga przeznaczonych dla żużlowców do 24 lat. Do składu drużyny mogą być zgłaszani wyłącznie zawodnicy U24 z kadry klubu ekstraligi, za wyjątkiem tych, którzy uzyskali w sezonie poprzedzającym średnią indywidualną 1,400 lub więcej. W przypadku startów zawodników w niższych ligach w sezonie poprzednim, średnia będzie przeliczana zgodnie z regulaminem. Rozgrywki będą się odbywały według zasady każdy z każdym, mecz i rewanż. Dwa najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej spotkają się w finałowym dwumeczu.


Terminarze przyszłorocznych rozgrywek nie zostały jeszcze opublikowane.

Czytaj także:

red

Czytaj także

Speedway of Nations: Polacy ze srebrnym medalem, zwycięstwo Brytyjczyków

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 19:44
Żużlowa reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła tytuł najlepszej drużyny świata. Polacy wywalczyli srebrny medal, ulegając gospodarzom w decydującym biegu dwudniowego finału w Manchesterze. Trzecie miejsce zajęła Dania.
rozwiń zwiń