El. MŚ 2022: Elmas wprowadza Macedonię do baraży. Wygrane Niemiec i Rumunii

2021-11-14, 19:57

Elif Elmas. Foto: PAP/EPA/NAKE BATEV

Reprezentacja Macedonii Północnej pokonała 3:1 Islandię i zapewniła sobie awans do baraży el. MŚ 2022. Swoje mecze w grupie J wygrali także inni faworyci - Niemcy i Rumunia.

Macedończycy rozpoczęli mecz w świetnym stylu - już w 6. minucie potężnym strzałem z ostrego kąta golkipera Islandii pokonał Ezgjan Alioski. Podopieczni Blagoji Milevskiego dominowali również w kolejnych fragmentach spotkania, co zaowocowało drugim golem - w 41. minucie strzał Alioskiego z bliska dobił Darko Churlinov, ale analiza VAR wykazała, że gracz Schalke był na spalonym, a bramka nie została uznana.

El. MŚ 2022: Matty Cash zagra z Węgrami od początku. "Zawsze jestem gotowy"

W 54. minucie niespodziewanie wyrównali Islandczycy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę zagrał Bjarnason, a akcję z bliska wykończył Thorsteinsson. Macedonia Północna szybko jednak wróciła na prowadzenie za sprawą Elifa Elmasa, który w 65. minucie najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym.

W 79. minucie zadanie Macedończykom "ułatwił" Johannesson, który zobaczył drugą żółtą kartkę i opuścił boisko. Przewagę liczebną w 86. minucie wykorzystał Elmas, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Po komplet punktów sięgnęli także pewni awansu Niemcy. "Die Manschaft" ograli na wyjeździe Armenię x:x. Wynik meczu w 15. minucie otworzył Kai Havertz, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Jonasa Hofmanna. Był to 8. gol zawodnika Chelsea w 23. meczu dla kadry narodowej.

W doliczonym czasie pierwszej połowy ekipa Hansiego Flicka podwyższyła na 2:0, kiedy rzut karny na bramkę zamienił Ilkay Gundogan. Pomocnik Manchesteru City ponownie wpisał się na listę strzelców w 50. minucie, a przy jego trafieniu asystował Thomas Mueller. Po chwili Armenia odpowiedziała golem Henrikha Mkhitaryana z rzutu karnego. Kwadrans później Hofmann do asysty dołożył bramkę i zrobiło się 4:1.

O punkty w grupie J rywalizowały także Rumunia i Liechtenstein. Podopieczni Mirela Radoi pokonali piłkarskiego Kopciuszka 2:0. Gole dla zwycięzców strzelili Dennis Man oraz Nicusor Silviu Bancu. Bohaterem spotkania był jednak golkiper Liechtensteinu Benjamin Buchel, który zapobiegł wysokiej porażce swojej ekipy.

Niemcy wygrali grupowe zmagania z dorobkiem 27 punktów. Drugie miejsce zajęła Macedonia Północna (18 pkt), a trzecie Rumunia (17 pkt).