PE koszykarzy: piąty mecz i piąta porażka. Śląsk słabszy w starciu outsiderów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 22:30
Koszykarze Śląska Wrocław przegrali 77:81 (23:16, 15:18, 19:17, 12:18, 8:12) we włoskim Trydencie z miejscowym Dolomiti Energia w piątej kolejce Pucharu Europy. Ekipa z Dolnego Śląska jest jedynym zespołem bez wygranej w grupie A.
Trener Śląska Andrej Urlep wraz z podopiecznymi mają nad czym myśleć
Trener Śląska Andrej Urlep wraz z podopiecznymi mają nad czym myśleć Foto: PAP/Sebastian Borowski

Oba zespoły po czterech kolejkach grupowej fazy Pucharu Europy pozostawały bez zwycięstwa i było jasne, że w środę ktoś przełamie fatalną serię.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadzili 14:8. Od tego momentu inicjatywę przejął Śląsk Wrocław i wygrał tę część spotkania 23:16. W kolejnych minutach mecz się wyrównał i żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na wyższe prowadzenie.

Czwartą kwartę wrocławianie zaczęli prowadząc 57:51, ale na dwie i pół minuty przed końcem był już remis 67:67. Przy stanie 69:69 ostatnia akcja meczu należała do gospodarzy, lecz Diego Flaccadori się pomylił i doszło do dogrywki.

Pierwszą minutę dogrywki Włosi wygrali 5:0 i to był decydujący moment. Śląsk zdołał jeszcze zmniejszyć straty do dwóch punktów, ale losów meczu już nie odwrócił.

W kolejnym meczu Śląsk zmierzy się we własnej hali z Hamburg Towers (8 grudnia).

W rozgrywkach o Puchar Europy uczestniczy 20 drużyn. W pierwszym etapie rywalizacja toczy się w dwóch 10-zespołowych grupach systemem "każdy z każdym" mecz i rewanż. Do play-off awansuje po osiem najlepszych ekip z każdej grupy.

Dolomiti Energia Trento - Śląsk Wrocław 81:77 (16:23, 18:15, 17:19, 18:12, 12:8)

Punkty: Śląsk Wrocław: Kerem Kanter 17, Jakub Karolak 15, Martins Meiers 11, Kodi Justice 10, Aleksander Dziewa 8, Łukasz Kolenda 7, Ivan Ramljak 5, Travis Trice 2, Cyril Langevine 2.

Najwięcej punktów dla Dolomiti Energia: Diego Flaccadori 22, Johnathan Williams 17, Cameron Reynolds 12.

Zobacz więcej na temat: SPORT Koszykówka

Szósty mecz w fazie grupowej Pucharu Europy FIBA i szóste zwycięstwo. Koszykarze Legii Warszawa tym razem pokonali na wyjeździe po dogrywce FC Porto 82:81. Legioniści z pierwszego miejsca w grupie awansowali do drugiej fazy grupowej, czyli do najlepszej szesnastki, w której wystąpi też Trefl Sopot, który wygrał Hapoelem 89:83.