more_horiz
Wiadomości

"Kiedyś na boisku, dziś na szpitalnej sali". Piłkarz Lecha Poznań Wojciech Onsorge walczy o życie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 10:09
27-letni piłkarz drugiej drużyny lidera Ekstraklasy Lecha Poznań Wojciech Onsorge jeszcze niedawno biegał na boiskach piłkarskich, a teraz walczy o życie w szpitalu. U zawodnika "Kolejorza" zdiagnozowano nowotwór złośliwy płata ciemieniowego. Zawodnik prosi o pomoc.
Piłkarz Lecha Poznań Wojciech Onsorge walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. Zawodnik Kolejorza prosi o pomoc
Piłkarz Lecha Poznań Wojciech Onsorge walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. Zawodnik "Kolejorza" prosi o pomocFoto: print screen/Twitter/Lech Poznań

Wojciech Onsorge o swojej chorobie pisze tak: "Lekki niedowład dwóch palców lewej ręki, prawie niezauważalny. Przez myśl nie przeszło mi wtedy, że to początek dramatu, początek mojego nowego życia... Niestety te objawy wystąpiły po nieszczęśliwym pobraniu krwi, które spowodowało olbrzymi krwiak na moim lewym przedramieniu. Myślałem, że właśnie przez to moja ręka słabnie. Krwiak zaczął schodzić, a niedowład postępował".

"Miesiąc później znów zgłosiłem się do szpitala. 16 lipca wykonano rezonans magnetyczny głowy. Wtedy wszystko stało się jasne! W moim mózgu była zmiana o wielkości 3 centymetrów! Lekarze podejrzewali, że jest to w pierwszej kolejności proces demielinizacyjny lub stwardnienie rozsiane. Dostałem zalecenie wykonania kolejnego rezonansu magnetycznego głowy za 3 miesiące, żeby zobaczyć, jak zmiana się rozwija. W międzyczasie niedowład postępował... Badania wykazały, że zmiana się powiększyła. Nie było już czasu do stracenia! Guz jest nieoperacyjny... Na czekanie straciłem tyle czasu, że teraz nie mam już wielu opcji leczenia! Ale ja muszę walczyć - błagam, daj mi szansę na życie!"

Wojciech Onsorge urodził się w 1994 roku w Poznaniu. Z piłką nożną po raz pierwszy zerknął się w szkółce klubu 1920 Mosina. Następnie reprezentował Wartę Poznań, Elanę Toruń, Polonię Środa Wielkopolska a od zeszłej zimy jest zawodnikiem rezerw Lecha Poznań.

>>> Zbiórka dla Wojtka


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem