more_horiz
Wiadomości

"Spadku nie bierzemy pod uwagę". Cezary Kulesza liczy na reprezentację Polski w Lidze Narodów

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 19:44
- Gramy przeciwko topowym drużynom, ale spadku do dywizji B nie bierzemy pod uwagę - mówi w rozmowie z Polskim Radiem prezes PZPN Cezary Kulesza. Reprezentacja Polski poznała rywali w dywizji A piłkarskiej Ligi Narodów. Biało-Czerwoni zagrają w grupie A4 z Walią, Holandią i Belgią.
Prezes PZPN Cezary Kulesza przyznał, że losowanie Ligi Narodów jest wymagające dla reprezentacji Polski, która zagra z Walią, Holandią i Belgią
Prezes PZPN Cezary Kulesza przyznał, że losowanie Ligi Narodów jest wymagające dla reprezentacji Polski, która zagra z Walią, Holandią i BelgiąFoto: FORUM/KACPER PEMPEL/Reuters
  • Liga Narodów to międzynarodowe rozgrywki organizowane przez UEFA od sezonu 2018/2019
  • Pierwszą LN wygrała Portugalia. W ostatniej edycji triumfowali Francuzi

Prezes PZPN Cezary Kulesza skomentował losowanie Ligi Narodów

Reprezentacja Polski była losowana z trzeciego koszyka. Oprócz podopiecznych Paulo Sousy znalazły się w nim Anglia, Szwajcaria oraz Chorwacja. Biało-Czerwoni zagrają w grupie A4 z Walią, Holandią i Belgią. 

- Liga Narodów jest dla nas ważna. Obyśmy awansowali na mundial i mogli się do niego lepiej przygotować. To ważny sprawdzian dla trenera, będzie mógł lepiej zgrać zespół. Gramy przeciwko topowym drużynom, ale spadku do dywizji B nie bierzemy pod uwagę - powiedizał Cezary Kulesza w rozmowie z Mateuszem Ligęzą z Programu 1 Polskiego Radia

Prezes PZPN zaznaczył również na Twitterze, że spotkania Ligi Narodów dla kadry będą dużym wyzwaniem: "Ciekawi rywale w naszej grupie Ligi Narodów. Liczę, że te spotkania będą dla nas świetnym przetarciem przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Wiemy, co jest obecnie naszym najważniejszym celem, ale mecze z tak silnymi przeciwnikami, niezależnie od okoliczności, będą dużym wyzwaniem". 

Zasady  Ligi Narodów 2022/2023

Cztery kolejki fazy grupowej odbędą się w czerwcu, dwie pozostałe - we wrześniu. Pomiędzy poszczególnymi dywizjami obowiązują zasady awansów i spadków.

Dywizje A, B i C składają się 16 drużyn, tworzących cztery grupy czterozespołowe, a teoretycznie najsłabsza dywizja D - z siedmiu (jedna grupa czterozespołowa i jedna trzyzespołowa).

Najlepsze ekipy z pierwszych miejsc dywizji A będą walczyć o końcowy triumf w turnieju Final Four, zaplanowanym na czerwiec 2023 roku.

Poprzednią edycję turnieju wygrali Francuzi, którzy pokonali w Mediolanie Hiszpanów 2:1. W pierwszej odsłonie tych rozgrywek najlepsi okazali się Portugalczycy. Finał odbywał się w Porto, gdzie wygrali 1:0 z Holandią.

Stawką turnieju są punkty w rankingu FIFA, a także możliwość kwalifikacji do mistrzostw Europy. Udział w Euro 2024 przysługuje zwycięzcy zmagań w każdej z czterech dywizji.

Posłuchaj
00:22 Kulesza.mp3 Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza liczy na udany występ Biało-Czerwonych w tych rozgrywkach (IAR) 

Komentator sportowy i dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Janisz ocenia wyniki Złotej Piłki:

Czytaj także:

/Twitter/PolskieRadio24.pl

Zobacz także

Zobacz także