Rafael Nadal wysłał sygnał przed Australian Open. Triumf Hiszpana w turnieju ATP w Melbourne

2022-01-09, 11:51

Rafael Nadal wygrał turniej ATP w Melbourne na kilka dni przed Australian Open. To pierwszy triumf Hiszpana w dużej imprezie od maja ubiegłego roku. Foto: PAP/EPA/JAMES ROSS

Rafael Nadal wygrał turniej ATP w Melbourne na kilka dni przed wielkoszlemowym Australian Open. Hiszpan pokonał w finale Amerykanina Maxime'a Cressy'ego 7:6 (8-6), 6:3. To pierwsza od maja ubiegłego roku wygrana impreza w karierze 35-latka, jednego z najbardziej utytułowanych tenisistów w historii.

• Australian Open potrwa w dniach 17-30 stycznia
  • Tytułu w grze pojedynczej mężczyzn broni Serb Novak Djoković

Szósty obecnie w światowym rankingu zawodnik z Majorki wygrał w Melbourne trzy mecze ze znacznie niżej notowanymi rywalami. Jego finałowy przeciwnik, 112. w klasyfikacji ATP, postawił jednak zacięty opór. W tie-breaku pierwszej partii miał nawet piłkę setową. Całe spotkanie trwało godzinę i 44 minuty.

W ubiegłym roku Rafael Nadal długo leczył kontuzję stopy. Od porażki z Serbem Novakiem Djokoviciem w czerwcu w półfinale French Open wystąpił tylko w dwóch turniejach - na początku sierpnia w Waszyngtonie, gdzie odpadł w 1/8 finału, oraz w drugiej połowie grudnia w zawodach pokazowych w Abu Zabi, przegrywając oba spotkania.

W niedzielę Rafael Nadal zwyciężył w 89. turnieju ATP. W dorobku ma 20 tytułów wielkoszlemowych, dzieląc rekord z Djokovicem i Szwajcarem Rogerem Federerem, ale w rozpoczynającym się 17 stycznia Australian Open triumfował tylko raz - w 2009 roku.