X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Srebrny początek MŚ w sportach zimowych – Witold Skupień drugi w biegu narciarskim na 12,5 km!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:00
Trzynastego wszystko zdarzyć się może? Na pewno w biegach narciarskich! Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego startu Mistrzostw Świata w parasportach zimowych w Lillehammer – reprezentant Polski, Witold Skupień, zajął drugie miejsce w biegu na 12,5 km.
Witold Skupień
Witold Skupień Foto: PKPar

Bieg naszego zawodnika to był prawdziwy dreszczowiec. Już po pierwszych pomiarach czasu stało się jasne, że startujący w kategorii „Standing” Witold Skupień (KS Obidowiec Obidowa) będzie walczył o medale – do rozstrzygnięcia pozostała kwestia koloru krążka. O drugie miejsce rywalizował z zawodnikiem Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego (RPC), Aleksandrem Pronkovem. Aż do przedostatniego pomiaru czasu na 10 km Polak pozostawał on na 3. Miejscu. Liczy się jednak ten końcowy rezultat po 12,5 km – a nasz zawodnik ambitnie walczył na ostatnich metrach i ostatecznie to on sięgnął po srebrny medal.

Witold Skupień był zresztą jedynym zawodnikiem spoza Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego w pierwszej „szóstce” – nasi wschodni sąsiedzi, startujący pod neutralną flagą, całkowicie zdominowali rywalizację w tej kategorii w norweskim Lillehammer. Najlepszy był Vladislav Lekomtsev.

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata do udanych mogą zaliczyć polskie parasnowboardzistki, Monika Kotzian i Natalia Siuba-Jarosz, które pomyślnie przeszły eliminacje w slalomie równoległym i wystartują drugiego dnia mistrzostw przejazdach finałowych. Na eliminacjach rywalizację zakończył Wojciech Taraba, który zajął 15. Miejsce.

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie pozostali paranarciarze biegowi. W biegu na 12,5 km w kategorii przeznaczonej dla zawodników z niepełnosprawnością wzroku wysokie 7. Miejsce zajęli bardzo doświadczeni zawodnicy: Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim. 13. I 14. miejsce przypadło odpowiednio Pawłowi Nowickiemu z przewodnikiem Janem Korbynem i Pawłowi Gilowi (przewodnik: Michał Landa), dla których to jedne z pierwszych zawodów tej rangi. W kategorii sitting (przeznaczonej dla zawodników poruszających się na tzw. sledge’ach) Krzysztof Plewa zajął 16. Miejsce w 28-osobowej stawce. Aneta Górska z przewodniczką Catherine Spierenbur (kat. VI – niepełnosprawność wzroku) oraz Monika Kukla (kat. sitting) z powodu problemów technicznych nie ukończyły biegu.

Drugiego dnia poza finałem slalomu równoległego w parasnowboardzie czeka nas przeniesiona ze względu na niekorzystne warunki pogodowe rywalizacja w zjeździe w paranarciarstwie alpejskim – swój pierwszy start zaliczą Igor Sikorski oraz Michał Golas z przewodnikiem Kacprem Walasem. Na oficjalny trening wyjadą również parabiathloniści, którzy w sobotę zmierzą się na dystansie 6 km.

Polski Komitet Paraolimpijski (PKPar) powstał w 1998 roku, a w 1999 został wpisany do struktur Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC – International Paralympic Committee). W chwili obecnej zrzesza 8 organizacji: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”, Fundację Aktywnej Rehabilitacji „FAR”, Stowarzyszenie „Cross”, Związek Kultury Fizycznej OLIMP, Polską Federację Bocci, Polski Związek Rugby na Wózkach oraz Polski Związek Tenisa Stołowego. Prezesem PKPar-u jest Łukasz Szeliga, który piastuje tę funkcję od 2015 roku.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego: 

Polski Komitet Paraolimpijski 

/red