Ekstraklasa: Warta Poznań wyrywa cenny punkt w doliczonym czasie po golu bramkarza. Górnik Łęczna opuszcza strefę spadkową

2022-02-06, 14:39

Warta Poznań zremisowała z Górnikiem Łęczna 1:1. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Warta Poznań zremisowała 1:1 z Górnikiem Łęczna w meczu 20. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gola na wagę punktu zdobył w doliczonym czasie gry bramkarz Adrian Lis.

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem dominacji zespołu gospodarzy. Piłka najczęściej znajdowała się jednak w środkowej części boiska, co nie sprzyjało pojawianiu się groźnych akcji bramkowych.

W 41. minucie piłkarze Warty cieszyli się z objęcia prowadzenia, bowiem do siatki trafił Adam Zrelak. Radość nie trwała jednak długo, bowiem sędzia postanowił skorzystać z pomocy systemu VAR. Po chwili okazało się, że w momencie podania napastnik gospodarzy był na pozycji spalonej, więc gola ostatecznie nie uznano.

Druga część spotkania należała już do bardziej wyrównanych. W 50. minucie Warta mogła objąć prowadzenie, lecz Daniel Szelągowski uderzył w poprzeczkę.

Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak stało się także w tym meczu, bowiem siedem minut później to piłkarze Górnika cieszyli się z bramki za sprawą efektownego uderzenia Bartosza Śpiączki.

Piłkarze Warty przystąpili do próby odrobienia straty, jednak przez dłuższy czas brakowało skuteczności, dzięki której udałoby się pokonać Macieja Gostomskiego.

Ta jednak powróciła w doliczonym czasie gry, kiedy bramkarz Adrian Lis wykorzystał podanie z rzutu rożnego Łukasza Trałki i wyrównał stan meczu, dzięki czemu gospodarze wyrwali cenny punkt.

Remis pozwolił Górnikowi opuścić strefę spadkową, do której wróciła Legia Warszawa. Warta do bezpiecznego miejsca traci dwa "oczka".

Warta Poznań - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Bartosz Śpiączka (56), 1:1 Adrian Lis (90+4-głową)

Żółta kartka - Warta Poznań: Łukasz Trałka, Jędrzej Grobelny. Górnik Łęczna: Bartosz Śpiączka, Daniel Dziwniel

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów 924

Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Łukasz Trałka, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov, Jakub Kiełb - Daniel Szelągowski (70. Kajetan Szmyt), Mateusz Kupczak (83. Mateusz Kuzimski), Mateusz Czyżycki (46. Michał Kopczyński), Jayson Papeau (55. Miłosz Szczepański) - Adam Zrelak

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Kryspin Szcześniak, Bartosz Rymaniak, Leandro - Michał Goliński (46. Przemysław Banaszak), Janusz Gol, Alex Serrano (46. Szymon Drewniak), Daniel Dziwniel (46. Serhij Krykun) - Jason Lokilo, Damian Gąska, Bartosz Śpiączka (85. Michał Mak)