more_horiz
Wiadomości

Katar 2022: polscy kibice nie zostaną wpuszczeni na mecz z Rosją? "Może być problem"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 16:23
Kibice reprezentacji Polski mogą nie zobaczyć z trybun barażowego spotkania Biało-Czerwonych z Rosją. Jak informuje rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, na przeszkodzie stoją obostrzenia, które obowiązują na terenie kraju naszych wschodnich sąsiadów oraz napięta sytuacja na granicy rosyjsko-ukraińskiej.
Kibice reprezentacji Polski mogą nie zobaczyć meczu barażowego z trybun stadionu w Moskwie
Kibice reprezentacji Polski mogą nie zobaczyć meczu barażowego z trybun stadionu w MoskwieFoto: Mateusz Wlodarczyk / Forum

"Na dziś polscy obywatele mają bardzo utrudniony wjazd na teren Rosji i niewiele wskazuje, aby przepisy rosyjskie miały się zmienić w tym zakresie" - poinformował na Twitterze Kwiatkowski.

Nawet jeśli sytuacja zdąży się unormować do czasu półfinału baraży o mundial, grupa Polaków na stadionie w Moskwie prawdopodobnie będzie bardzo nieliczna.

"Na ten moment nie ma w ogóle w sprzedaży biletów na ten mecz. Według obowiązujących dziś w Rosji covidowych przepisów na stadion może wejść max. 500 osób. Jeśli pojawi się opcja wejścia kibiców wówczas poprosimy stronę rosyjską o przysługującą nam pulę pięciu proc. dostępnych miejsc" - tłumaczy rzecznik PZPN.

Jeśli ten scenariusz się potwierdzi, polski związek dostanie pulę zaledwie 25 biletów. Jeżeli natomiast władze Rosji zdecydują się złagodzić obowiązujące restrykcje, PZPN powinien otrzymać do rozdysponowania 1316 biletów. 

Na VTB Arenę, gdzie na co dzień grają piłkarze Dynama Moskwa, wstęp będą mieli również przedstawiciele mediów. PZPN będzie mógł akredytować na marcowe spotkanie 15 dziennikarzy oraz 9 fotoreporterów.

Mecz Rosja - Polska o szansę gry na mundialu zostanie rozegrany 24 marca, natomiast finał barażu, w którym rywalami Biało-Czerwonych będą Czesi lub Szwedzi, 5 dni później. Jeżeli Polacy pokonają te dwie przeszkody, zagrają na mistrzostwach świata w Katarze.

Posłuchaj
06:03 Kulesza Ligęza Pogubiłem się, gdzie Czesław teraz przebywa .mp3 "Pogubiłem się, gdzie Czesław teraz przebywa". Z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą o meczu z Rosją rozmawiał Mateusz Ligęza (PR1)

 

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także