more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Kamil Stoch i Piotr Żyła nie gryzą się w język. "Miejmy nadzieję, że to się jeszcze odkręci"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 12:59
Kamil Stoch i Piotr Żyła nie gryźli się w język podczas wywiadów po sobotnim konkursie drużynowym w Planicy. Obaj odnieśli się do sytuacji trenera Michala Doleżala. - Mogę sam sobie finansować szkolenie, ale pracować z trenerem, z którym chcę - przyznał Stoch.
Polscy skoczkowie bronią Michala Doleżala
Polscy skoczkowie bronią Michala DoleżalaFoto: PAP/Grzegorz Momot

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

Tegoroczny sezon nie jest dla udany dla polskich skoczków. Na podium indywidualnych konkursów Pucharu Świata Biało-Czerwoni stawali tylko trzykrotnie - dwa razy uczynił to Piotr Żyła, a raz Kamil Stoch. Największy sukces odniósł jednak Dawid Kubacki, który podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie wywalczył brązowy medal na normalnej skoczni. 

O tym, jak słaby był zmierzający ku końcowi sezon, świadczy fakt, że Biało-Czerwoni w Pucharze Narodów zajmują dopiero szóste miejsce, a w żadnym z zawodów drużynowych nie stali na podium. Nic dziwnego, że pozycja trenera Michala Doleżala nie była pewna. 

Władze Polskiego Związku Narciarskiego planowały ogłosić decyzję w sprawie przyszłości czeskiego szkoleniowca po kończącym obecny sezon Pucharu Świata niedzielnym konkursie w Planicy. Michal Dolezal uprzedził ich ruch i poinformował, że odchodzi z kadry.

Stoch i Żyła nie gryzą się w język

Piotr Żyła nie szczędził słów krytyki w kierunku Polskiego Związku Narciarskiego.

- Szkoda słów na to, co robi związek. Przykre to jest. Tak naprawdę nie wiemy nic. Sezon praktycznie się skończył, nie mamy trenera, nie mamy niczego. Wiem, że na innych trenerów ich (PZN, przyp. red.) nie stać, "Doda" zwolnili. Cały system był dobry. To był gorszy sezon, ale motywacja i chęci do pracy cały czas były. Na początku "popłynęliśmy", ale ta końcówka sezonu nie byłaby taka fajna, gdyby nie wiara w trenera - przyznał Żyła w rozmowie z Eurosportem.

- Miejmy nadzieję, że to się jeszcze odkręci. I tak pewnie nie będzie mnie w kadrze na przyszły rok, bo powiedzą, że jestem za stary - zażartował.

Kamil Stoch jest podobnego zdania. Skoczek nie ukrywa złości spowodowanej faktem, że zawodnicy nie zostali o niczym poinformowani.

- Mogę sam sobie finansować szkolenie, ale pracować z trenerem, z którym chcę. To nie jest tak, że system jest do du**. Trzeba zmienić detale. Były mankamenty, które w drugiej części sezonu zostały poprawione. Trener Doleżal jest fachowcem - mówił zdenerwowany Stoch.

- Zostaliśmy pominięci w tym, czy chcemy, czy nie chcemy. Nikt nie zapytał nas o zdanie. Trener nie dostał szansy, by powiedzieć, jakie błędy popełniono. Jeśli związek przedłużyłby kontrakt z trenerem i w następnym sezonie by się nic nie ruszyło, to uznałbym, że ja popełniłem błąd i wycofałbym się po kolejnym sezonie z kadry - podsumował.

- Uważam, że trener nadal jest naszą rodziną i będę o niego walczył - podsumował.

Niedzielne zawody indywidualne będą ostatnimi, w których Michal Doleżal znajdzie się w gnieździe trenerskim jako szkoleniowiec Biało-Czerwonych. Początek konkursu o godz. 10.00.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem