more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022: zaprezentowano piłkę na mundial. "Spodoba się największym gwiazdom"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 18:50
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zaprezentowała oficjalną piłkę mistrzostw świata w Katarze. Al Rihla, bo taką nadano jej nazwę, oznacza w języku arabskim podróż - napisano w komunikacie.
Al Rihla jest oficjalną piłką mistrzostw świata w Katarze
Al Rihla jest oficjalną piłką mistrzostw świata w KatarzeFoto: PAP/EPA/MOHAMED ALI ABDELWAHID / FIFA HANDOUT
  • Mistrzostwa świata Katar 2022 rozpoczną się 21 listopada
  • Na turnieju zagrają 32 reprezentacje
  • Oficjalną piłką mistrzostw świata w Katarze będzie Al Rihla

Al Rihla to 14. z kolei piłka, którą zaprojektował na potrzeby mundialu firma Adidas. W locie ma poruszać się szybciej niż jakakolwiek inna w historii tego turnieju.

- To oszałamiająca, trwała i wysokiej jakości oficjalna piłka meczowa, która spodoba się największym gwiazdom grającym w mistrzostwach świata w Katarze, a także innym piłkarzom z całego globu - powiedział dyrektor ds. marketingu FIFA Jean-Francois Paty.

Piłka została wykonana ze specjalnie teksturowanego materiału, z użyciem farb i klejów na bazie wody. Całość jest inspirowana kulturą, architekturą i flagą Kataru. Odważne, żywe kolory na perłowym tle przedstawiają kraj-gospodarza. Zastosowane materiały mają zwiększyć stabilność i dokładność lotu piłki.

Piłka nazwana Al Rihla, co oznacza po arabsku podróż, będzie prezentowana przez cały rok w miastach-gospodarzach mistrzostw świata oraz w 10 miastach na całym świecie, m.in. w Dubaju, Tokio, Meksyku i Nowym Jorku.

Podczas pierwszego publicznego pokazu Al Rihla wystąpią takie sławy futbolu, jak: Iker Casillas, Kaka, do których dołączą obiecujący młodzi piłkarze z Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej czy Egiptu.

Losowanie grup turnieju finałowego odbędzie się w piątek. Polska jest jedną z 27 drużyn, które są już pewne występu w Katarze.

Mistrzostwa Świata Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem