MŚ Katar 2022: Peru w barażu interkontynentalnym. Kolumbia poza mundialem

2022-03-30, 10:30

Piłkarze Peru wciąż mają szansę awansu na mundial . Foto: PAP/EPA/Paolo Aguilar

Piłkarze Peru zagrają w czerwcowym barażu z przedstawicielem strefy azjatyckiej o awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. We wtorek w ostatniej kolejce południowoamerykańskich eliminacji pokonali u siebie Paragwaj 2:0.

• Wygrana Peruwiańczyków oznaczała, że wyjazdowe zwycięstwo Kolumbii nad Wenezuelą na nic się zdało
  • Bezpośredni awans na mundial wywalczyły Brazylia, Argentyna, Urugwaj i Ekwador

Peru zagra w barażu

Prowadzenie Peru już w piątej minucie dał pochodzący z Włoch Gianluca Lapadula. Na 2:0 tuż przed przerwą podwyższył Yoshimar Yotun.

Czerwcowego rywala andyjskiej drużyny wyłoni baraż w strefie azjatyckiej, w którym Zjednoczone Emiraty Arabskie zagrają z Australią.

Poza Peru szansę na udział w barażu miała jeszcze Kolumbia. Potrzebowała jednak potknięcia Peruwiańczyków i wygranej z Wenezuelą. Swoją część zdołała zrealizować. Na wyjeździe zwyciężyła 1:0 po bramce z rzutu karnego Jamesa Rodrigueza.

Cztery drużyny z awansem

Cztery drużyny, które z Ameryki Południowej uzyskały bezpośredni awans były znane już wcześniej. W Katarze zagrają: Brazylia, Argentyna, Urugwaj i Ekwador.

We wtorek "Canarinhos" pokonali na wyjeździe Boliwię 4:0. Dwie bramki zdobył Richarlison, a po jednej dołożyli Lucas Paqueta i Bruno Guimaraes. Ekwador zremisował u siebie z Argentyną 1:1, a Urugwaj na wyjeździe pokonał Chile 2:0.