Ligue 1: PSG rozbiło Lorient. Paryskie gwiazdy w głównych rolach

2022-04-04, 08:30

Gwiazdy PSG przesądziły o wygranej z Lorient. Od lewej: Kylian Mbappe, Leo Messi i Neymar . Foto: PAP/EPA/Mohammed Badra

Prowadzący w tabeli Ligue 1 piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na własnym stadionie Lorient 5:1 w niedzielnym meczu 30. kolejki.

• O wysokiej wygranej Paris Saint-Germain przesądziły największe gwiazdy klubu. Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Kylian Mbappe oraz Neymar, a jednego gola zdobył Leo Messi
  • Pewne zwycięstwo zanotowało też Olympique Marsylia. W drużynie wicelidera tabeli zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Milika

PSG z bezpieczną przewagą w tabeli

PSG nie miało problemów z pokonaniem broniącego się przed spadkiem rywala, a w rolach głównych wystąpiły największe gwiazdy drużyny. Po dwie bramki zdobyli Kylian Mbappe i Brazylijczyk Neymar, jedną dołożył Argentyńczyk Lionel Messi.

Autorem honorowego gola dla gości był Nigeryjczyk Terem Moffi.

Stołeczny zespół ma 12 punktów przewagi nad drugim Olympique Marsylia, którego zawodnikiem jest kontuzjowany obecnie Arkadiusz Milik.

Marsylia wygrywa bez Milika

Kilka godzin wcześniej gładkie zwycięstwo odniósł też Olympique, który pokonał na wyjeździe Saint-Etienne 4:2. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w sobotę, ale zostało przełożone z powodu ataku zimy.

Co prawda w dziewiątej minucie dla gospodarzy trafił Gabończyk Denis Bouanga, ale cztery kolejne gole zdobyli przyjezdni z Marsylii. Tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Dimitri Payet.

Prowadzenie gościom dało samobójcze trafienie Timothee Kolodziejczaka. Następnie podwyższali Senegalczyk Bamba Dieng z karnego i Marokańczyk Amine Harit. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Lucas Douath.