Liga Mistrzów: Villarreal zatrzymał Bayern Monachium. Lewandowski i spółka muszą odrabiać straty

2022-04-06, 22:53

Zespół Villarreal CF pokonał u siebie Bayern Monachium w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Foto: PAP/EPA/BIEL ALINO

W meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Villarreal CF niespodziewanie pokonał na Estadio de la Cerámica Bayern Monachium 1:0. W drugiej parze londyńska Chelsea przegrała u siebie z Realem Madryt 1:3. Rewanże odbędą się za tydzień.

Villarreal CF - Bayern Monachium. Problemy mistrza Niemiec w Lidze Mistrzów

Na El Madrigal zespół Villarreal podejmował faworyzowany Bayern MonachiumRobertem Lewandowskim w składzie. Podopieczni Unaia Emery'ego już wcześniej byli w stanie sprawić sensację, eliminując z Ligi Mistrzów Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce.

Już w pierwszej akcji Kingsley Coman odważnie ruszył na bramkę hiszpańskiej ekipy, ale reprezentant Francji nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

Kilka sekund później piłkarze Bayernu kolejny raz znaleźli się pod bramką gospodarzy. W ostatniej chwili zablokowany został strzał Joshuy Kimmicha. Futbolówka trafiła do zawodników "Żółtej łodzi podwodnej", ale nie udało się przeprowadzić skutecznej kontry.

W 8. minucie piłkarze Villarreal przeprowadzili ładną zespołową akcję. Piłkę otrzymał Arnaut Danjuma, który strzałem po ziemi nie dał szans Manuelowi Neuerowi. Niespodziewanie gospodarze wyszli na prowadzenie, potwierdzając swoje wysokie aspiracje w Lidze Mistrzów.

Bawarczycy cały czas próbowali przełamać defensywę hiszpańskiej drużyny, ale ekipa "El Submarino Amarillo" dobrze wywiązywała się ze swoich obowiązków.

Jeszcze pod koniec pierwszej połowy Francis Coquelin wpakował piłkę do siatki Neuera, ale po analizie VAR okazało się, że zawodnik był na spalonym.

Do przerwy Villarreal wygrywał z Bayernem 1:0, a mistrz Niemiec miał spore problemy, by kreować sobie sytuacje podbramkowe.

Liga Mistrzów. Niespodzianka na El Madrigal, Villarreal CF ograł Bayern Monachium

W drugiej odsłonie spotkania na Estadio de la Cerámica podopieczni Juliana Nagelsmanna coraz częściej przebijali się pod pole karne, ale nic z tych ataków nie wynikało. Kilka minut po zmianie stron gospodarze mogli podwyższyć rezultat za sprawą Gerarda Moreno, ale jego potężny strzał z dystansu zatrzymał się na słupku.

Kolejną groźną akcję zespół Villarreal CF przeprowadził w 56. minucie, ale w ostatniej chwili w polu karnym zablokowany został zdobywca bramki Danjuma. Gości przed utratą drugiego gola uratował Alphonso Davies.

Po jednym ze stałych fragmentów gry, w środku boiska piłkę odebrał Neuer, który chciał wrzucić piłkę pod bramkę gospodarzy, a ta trafiła pod nogi Moreno. 29-latek od razu uderzył w kierunku pustej bramki monachijczyków, ale futbolówka minimalnie przeleciała obok słupka.

Po godzinie gry nastał moment, gdy oba zespoły przez kilka minut wymieniały się kontrami, ale zarówno Bayern, jak i Villarreal nie zdołali umieścić piłki w siatce przeciwnika.

W końcówce meczu drugiego gola na "Żółtej łodzi podwodnej" powinien strzelić Alfonso Pedraza, ale przestrzelił z bliskiej odległości.

Bayern Monachium próbował do końca wywalczyć remis, ale na El Madrigal triumfowała drużyna Villarreal CF, która jest w lepszej sytuacji przed rewanżem na Allianz Arenie.

Liga Mistrzów. Liverpool i Real Madryt najbliżej półfinałów

W drugim środowym ćwierćfinale obrońcy tytułu Chelsea przegrali u siebie z Realem Madryt 1:3. Trzy gole dla "Królewskich" strzelił świetnie dysponowany tego wieczoru Francuz Karim Benzema.

W pierwszych ćwierćfinałach Champions League Liverpool pewnie pokonał na wyjeździe Benfikę Lizbona 3:1, z kolei Manchester City wygrał u siebie z Atletico Madryt 1:0 po golu Belga Kevina De Bruyne.

Rewanże LM zaplanowano na 12-13 kwietnia. Dwa tygodnie później odbędą się pierwsze mecze półfinałowe.

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 28 maja na Stade de France w Saint-Denis. Tytułu broni londyńska Chelsea.