more_horiz
Wiadomości

Lechia Gdańsk zagra charytatywnie z Szachtarem Donieck. Dochody z meczu trafią na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 19:00
Piłkarze występującej w ekstraklasie Lechii Gdańsk zmierzą się z Szachtarem Donieck. Cały dochód z tego charytatywnego meczu, który rozpocznie się w czwartek 14 kwietnia o godz. 19.30 na Polsat Plus Arenie Gdańsk, zostanie przekazany na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie.
Kibice Lechii Gdańsk
Kibice Lechii GdańskFoto: PAP/Adam Warżawa

Szachtar, wielokrotny mistrza Ukrainy, rozegra w sumie cztery charytatywne spotkania. Tę serię rozpocznie już w sobotę w Atenach, gdzie zmierzy się z Olympiakosem, w czwartek zagra z Lechią, we wtorek 19 kwietnia w Stambule z Fenerbahce, a na koniec w niedzielę 1 maja w Splicie z Hajdukiem.

Na Polsat Plus Arenie Gdańsk zlokalizowany jest oficjalny magazyn - wszystkie zebrane dary przekazywane są do punktów pomocy w Gdańsku, a także wysyłane konwojami humanitarnymi na Ukrainę. W dni meczowe punkt zbiórki działa w godz. 8-20 – przyjmowana jest żywność, leki, środki czystości oraz higieniczne.

Z kolei 12 kwietnia charytatywny sparing rozegrają Legia Warszawa i Dynamo Kijów. Podobnie jak w przypadku rywalizacji gdańszczan z Szachtarem zyski z meczu zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie.

W lutym, po agresji Rosji na Ukrainę, wszystkie rozgrywki ligowe w tym drugim kraju zostały zawieszone, a wielu sportowców, głównie obcokrajowców, opuściło go. 

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także