more_horiz
Wiadomości

Lechia Gdańsk - Szachtar Donieck w charytatywnym meczu dla Ukrainy. "Futbol opowiada się za pokojem"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 17:27
Już w czwartek 14 kwietnia Lechia Gdańsk podejmie u siebie Szachtar Donieck w ramach akcji "Football For Peace. Stop War in Ukraine" i europejskiej trasy ukraińskiego zespołu. Spotkanie w Trójmieście ma być manifestem przeciwko rosyjskiej agresji oraz wsparciem dla ogarniętej wojną Ukrainy.
Mecz Lechia Gdańsk - Szachtar Donieck odbędzie się w czwartek 14 kwietnia o godz. 19.30 na Polsat Plus Arena Gdańsk. Spotkanie ma być wyrazem wsparcia dla ogarniętej wojną Ukrainy
Mecz Lechia Gdańsk - Szachtar Donieck odbędzie się w czwartek 14 kwietnia o godz. 19.30 na Polsat Plus Arena Gdańsk. Spotkanie ma być wyrazem wsparcia dla ogarniętej wojną UkrainyFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell/Lechia.pl

Lechia Gdańsk - Szachtar Donieck. Manifest przeciwko wojnie i wsparcie dla Ukrainy

Wcześniej charytatywny mecz zostanie rozegrany na Łazienkowskiej, gdzie Legia Warszawa zmierzy z Dynamem Kijów w "Meczu o pokój", z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ukraińskich uchodźców. 

Podobny pojedynek zaplanowano w Gdańsku, gdzie na Polsat Plus Arenie miejscowa Lechia zmierzy się z 13-krotnym mistrzem Ukrainy - Szachtarem Donieck

- Dzięki naszym kontaktom w krótkim czasie udało się zaprosić Szachtar do Gdańska, by zagrać towarzysko w tym szczytnym i charytatywnym celu. Z pewnością piłkarze obu zespołów będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, a kibice mogą się spodziewać ciekawego widowiska [...] Dziś tak naprawdę ważniejsze niż same zmagania sportowe jest przesłanie, jakie ma płynąć z Polsat Plus Arena. Piłka nożna opowiada się za pokojem. Lechia Gdańsk opowiada się za pokojem - mówi Paweł Żelem, prezes zarządu Lechii Gdańsk, cytowany na oficjalnej stronie klubowej. 

Ukraińska potęga w Trójmieście. Kiedy mecz Lechia Gdańsk - Szachtar Donieck?

Szachtar Donieck jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn na Ukrainie oraz 13-krotnym mistrzem kraju. Klub osiem razy zdobywał Superpuchar Ukrainy, wielokrotnie reprezentował swój kraj na arenie międzynarodowej, m.in. w Lidze Mistrzów. Od 2014 roku, czyli po przejęciu Donbasu przez rosyjskich separatystów nie może rozgrywać meczów u siebie, na Donbas Arenie. Piłkarze z Doniecka występowali więc m.in. we Lwowie, Kijowie i Charkowie. Teraz rozpoczęli trasę po Europie.

Mecz Lechia Gdańsk - Szachtar Donieck w ramach akcji "Football For Peace. Stop War in Ukraine" odbędzie się w czwartek 14 kwietnia o godz. 19.30 na Polsat Plus Arena Gdańsk. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na akcję Gdańsk Pomaga Ukrainie. 

Przypomnijmy, że od 24 lutego trwa bezpodstawna i brutalna militarna agresja Rosji na Ukrainę. Rosyjskie wojska dokonują zbrodni na ludności cywilnej. 


Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.


Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:


Czytaj także:

red/Lechia.pl

Zobacz także

Zobacz także