Liga Mistrzów: Manchester City - Real Madryt. Rollercoaster w półfinale, siedem goli na Etihad Stadium

2022-04-26, 23:00

Phil Foden cieszy się z bramki w półfinale Ligi Mistrzów Manchester City - Real Madryt. Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

W pierwszym meczu półfinałowym tej edycji Ligi Mistrzów Manchester City pokonał u siebie Real Madryt (4:3). W drugiej parze Liverpool zagra w środę z Villarrealem.

Manchester City - Real Madryt. Spektakl w półfinale Ligi Mistrzów

Spotkanie na Etihad Stadium ułożyło się po myśli piłkarzy Manchesteru City. Już w 2. minucie wynik meczu otworzył Kevin De Bruyne. Po tej bramce gospodarze wyraźnie dominowali na boisku, na niewiele pozwalając drużynie Realu Madryt.

Przewaga "Obywateli" wyraźnie się opłaciła. Nie minęło 10 minut jak po kolejnej składnej akcji podopiecznych Pepa Guardioli Gabriel Jesus nie dał większych szans Courtois, który po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Gospodarze cały czas naciskali na bramkę "Królewskich". Próbował Zinczenko i Foden, ale obie akcje zostały powstrzymane przez defensywę lidera La Liga.

Swoich okazji szukali również piłkarze Realu Madryt, ale po próbie Viniciusa Juniora skończyło się tylko na rzucie rożnym, z którego nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Edersona. Chwilę później zawodnik gości trafił w słupek, ale ostatecznie piłkarz znalazł się na pozycji spalonej.

W 27. minucie trzecią bramkę dla "The Citizens" mógł zdobyć Riyad Mahrez, ale po rajdzie z prawej strony trafił tylko w boczną siatkę. Zaledwie kilka sekund później z drugiej strony zaatakował Phil Foden, ale po jego strzale piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

W końcu ataki Realu Madryt się opłaciły. W 33. minucie w polu karnym piłkę otrzymał niezawodny Karim Benzema, który pokonał Edersona, zdobywając bramkę kontaktową.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnej bramki. Manchester City prowadził z Realem Madryt w pierwszym meczu półfinałowym 2:1.

Liga Mistrzów. Wymiana ciosów w drugiej połowie meczu Manchester City - Real Madryt, kosmiczny Karim Benzema

Już na początku drugiej połowy bramkę mogli zdobyć piłkarze Manchesteru City. Mahrez trafił jednak w słupek, a do futbolówki dobiegł Foden, ale również jego strzał został zablokowany w ostatniej chwili. Chwilę później jednak Foden znalazł sposób na golkipera gości i podwyższył wynik na 3:1.

Szczęście City nie trwało jednak długo. Już w kolejnej akcji Vinicius Junior ruszył w pole karne "Obywateli" i precyzyjnym strzałem pokonał Edersona. Na tablicy Etihad Stadium było już 3:2, zaledwie po kilku minutach drugiej połowy.

Na dwadzieścia minut przed końcem groźnie zrobiło w polu karnym "Królewskich". Na posterunku był jednak Thibaut Courtois, który świetnie interweniował przy strzale Aymerica Laporte. Belg kolejny raz pokazał, że jest w czołówce światowych bramkarzy.

W 74. minucie pięknym strzałem Bernardo Silva nie dał jednak większych szans Courtois, podwyższając rezultat na 4:2. Mogła być piąta bramka dla zespołu Pepa Guardioli, ale Mahrez przestrzelił i futbolówka minęła słupek bramki "Los Blancos". Kibice zgromadzeni na Etihad Stadium nie mogli narzekać na półfinał Ligi Mistrzów.

To nie był koniec. W 81. minucie w polu karnym City piłkę ręką zagrał Laporte. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił nie kto inny, jak Benzema, dla którego był to 14 gol w tej edycji Ligi Mistrzów. W meczu Manchester City - Real Madryt było już 4:3 dla "Obywateli".

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Liverpool kontra Villarreal

W pierwszym półfinale Ligi Mistrzów Manchester City pokonał u siebie Real Madryt 4:3. Pierwsze półfinały LM zaplanowano na 26-27 kwietnia. Rewanże odbędą się w dniach 3-4 maja. W drugim meczu w środę Liverpool zagra z Villarrealem (21.00).

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 28 maja na Stade de France w Saint-Denis. Tytułu broniła londyńska Chelsea, która została wyeliminowana przez Real.

Półfinał Ligi Mistrzów 2021/2022
:

Manchester City - Real Madryt 4:3 (2:1)

Bramki: Kevin De Bruyne - 2, Gabriel Jesus - 11, Karim Benzema - 33, 82 (rzut karny), Phil Foden - 53, Vinicius Junior - 55, Bernardo Silva - 74

Sędzia: István Kovács (Rumunia)

City: Ederson – Stones (Fernandinho), Rúben Dias (C), Laporte, Zinczenko – De Bruyne, Rodri, B. Silva – Mahrez, Jesus (Sterling), Foden

Real: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba (Nacho), F. Mendy – Valverde, Kroos, Modrić (D. Ceballos) – Rodrygo (Camavinga), Benzema (C), Vinícius Júnior (Asensio)