ME w judo: Piotr Kuczera w finale. Szansa na dwa medale dla Polski

2022-05-01, 13:55

Piotr Kuczera . Foto: PAP/Dominik Gajda

Piotr Kuczera zapewnił sobie co najmniej srebrny medal mistrzostw Europy w judo, które odbywają się w Sofii.

• Piotr Kuczera, który jeszcze do niedawna występował w kategorii 90 kg, pokonał już czterech rywali. W niedzielnym finale powalczy z Holendrem Michaelem Korrelem
  • O brązowy medal powalczy natomiast Kinga Wolszczak w kategorii +78 kilogramów

Zawodnik KS Kejza Team Rybnik w finale kat. 100 kg będzie walczył z Holendrem Michaelem Korrelem.

W decydującej o awansie do finału walce Polak pokonał Szwajcara Daniela Eicha. Rozstrzygnięcie zapadło w dogrywce, po tym jak rywal otrzymał trzecią karę.

Kuczera w pierwszej walce pokonał Estończyka Grigoria Minaskina, następnie wygrał z Portugalczykiem Jorge Fonsecą. W ćwierćfinale pokonał dwukrotnego mistrza świata w kategorii do 90 kg, w której sam jeszcze niedawno występował - reprezentanta Hiszpanii Nikoloza Sherazadishviliego.

Z kolei Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław), w kat. +78 kg, w pojedynku o brązowy medal zmierzy się z Włoszką Asyą Tavano.

Polka w pierwszej walce wygrała z Serbką Milicą Žabić. W ćwierćfinale przegrała z Francuzką Romane Dicko. A w represażu była lepsza od Słowenki Urski Torkar.

Tytułu nie obroni Beata Pacut, która w wadze do 78 kg przegrała z Brytyjką Natalie Powell.

Polski judoka Piotr Kuczera zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w Sofii (IAR) 0:39