more_horiz
Wiadomości

Cztery rosyjskie kluby złożyły odwołanie od decyzji UEFA do CAS

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 13:21
Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z europejskich rozgrywek piłkarskich, które nałożyła UEFA po agresji militarnej tego kraju na Ukrainę. Zenit Sankt Petersburg, Dynamo Moskwa, PFK Soczi i CSKA Moskwa złożyły apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).
Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z europejskich rozgrywek piłkarskich, które nałożyła UEFA po agresji militarnej tego kraju na Ukrainę
Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z europejskich rozgrywek piłkarskich, które nałożyła UEFA po agresji militarnej tego kraju na UkrainęFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

"W związku z decyzją z 28 lutego 2022 r. o zawieszeniu udziału wszystkich rosyjskich drużyn i klubów reprezentacyjnych w rozgrywkach UEFA do odwołania, Komitet Wykonawczy UEFA podjął dziś szereg decyzji dotyczących konsekwencji tej decyzji dla nadchodzących rozgrywek" - przekazano oficjalnym komunikacje europejskiej federacji.

FIFA oraz UEFA, w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę, 28 lutego zawiesiły reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Wykluczenie z europejskich pucharów w sezonie 2022/23 potwierdzono 2 maja.

Podjęto decyzję o wykluczeniu "Sbornej" z rozgrywek Ligi Narodów. Jej żeński odpowiednik nie zagra z kolei na Euro, które odbędzie się w Anglii w dniach 6-31 lipca. Zostanie on zastąpiony przez drużynę Portugalii, która odpadła z Rosją w barażach o awans do turnieju. Rosjanki zostały także wykluczone z eliminacji do mistrzostw świata 2023.

To samo tyczy się drużyny do lat 21, która wcześniej rywalizowała o udział w Euro 2023. Jej poprzednie mecze uznano za nieważne.

Kluby, które zdecydowały się na odwołanie zajmują obecnie cztery czołowe miejsca w rosyjskiej ekstraklasie i to właśnie je na ten moment dotkną wprowadzone sankcje.

"Działania przeciwko rosyjskim klubom opierają się wyłącznie na ich przynależności narodowej, są sprzeczne z zasadami sportu i z natury dyskryminujące" - napisano w oświadczeniu PFK Soczi.

Losowanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów zaplanowano na 14 czerwca, dlatego rosyjskie ekipy wnioskują w CAS o przyspieszony tryb rozpatrzenia apelacji.

Czytaj także:

JK

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem